Cilt Lekelerine Çözüm

Hangimiz, cildimizde ansızın beliren bir sivilce ya da siyah noktanın zaman içerisinde cildimize yerleştiğine ve cilt lekesine dönüştüğüne tanık olmuyoruz ki?

Maalesef kullandığımız onca ürüne ve cilt bakım kremlerine rağmen cilt lekelerinden bir türlü kurtulamıyor, cildimizdeki kahve, koyu kahve bazen de kırmızı renginde olan cilt lekelerini örtebilmek amacıyla genellikle kat ve kat makyaj yapmayı tercih ediyoruz.

Ancak cildimizdeki bu lekeleri kapatmak amacıyla makyaj yaptıkça, cildimizin daha da bozulmasına ve eski doğal ışıltısını kaybetmesine neden olabiliyoruz.

Bazen de leke giderici kremlerden medet umuyor, tonlarca para ödediğimiz leke kremlerinin işe yaramadığını gördüğümüzde ise farklı alternatiflere yöneliyoruz.

Cilt lekelerine çözüm başlıklı bu yazımızda cilt lekeleri ile savaşmanıza yardımcı olacak, oldukça pratik birkaç cilt bakım maskesine kısaca değinmek istiyoruz.

İşte, cilt lekelerine çözüm önerilerimiz:

 

  • Aloe Vera Jeli

Güneş yanıklarının, çatlakların ve sivilce başta olmak üzere pek çok cilt lekesinin tedavisinde son derece başarılı bir doğal ürün olan Aloe Vera jeli, aynı zamanda cildimizde bulunan yara izlerini de etkili bir şekilde tedavi ediyor.

Aloe Vera jelinin yara ve sivilce izlerini kısa sürede tedavi eden bu özelliğinden yararlanmak için bir çay kaşığı aloe vera jelini cildinizde bulunan lekelerin ve yara izlerinin üzerine sürün.

30 dakika bekledikten sonra cildinizi bol ılık suyla durulayın.

  • Domates

Kolajen açısından oldukça zengin olan, bileşenlerinde yer alan vitamin ve mineraller sayesinde cildi yenileyen ve cildin onarılmasına katkıda bulunan domates, aynı zamanda cildimizdeki sivilce ve yara izlerini de doğal bir şekilde iyileştiriyor.

Domatesi cildinizdeki yara ve sivilce izlerini iyileştirmek amacıyla kullanmak için bir adet domatesi ve yarım adet salatalığı blenderden geçirin. Ardından elde ettiğiniz bu karışımı pamuk yardımıyla cildinizdeki sivilce izlerinin üzerine sürün. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi bol ılık suyla yıkayarak, durulayın.

  • Bal

Cilt lekelerine çözüm önerilerimiz arasında yer alan bal, cildi besliyor, yeniliyor ve aynı zamanda nemlendirerek, yumuşatıyor.

Güçlü bir leke giderici olarak da cildimizdeki lekelerin rengini en az birkaç ton açıyor. Balın bu mucizevi özelliğini en iyi şekilde değerlendirmek adına bir adet yumurtanın sarısıyla karıştırdığınız bir yemek kaşığı balı cildinize sürün. 20 dakika bekleyin ve cildinizi ılık suyla yıkayın.

Yukarıdaki maskeleri haftada birkaç kez olacak şekilde en az birkaç ay boyunca cildinize uyguladığınız taktirde cildinizdeki lekelerden, yara hatta yanık izlerinden bile kurtulabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Cilt Lekelerine Çözüm için yorumda bulun

    Cilt Lekelerine Çözüm için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cilt Lekelerine Çözüm için ilk yorumu yapabilirsin.