Hindistan Cevizi Yağı Ne İşe Yarar, Nerelerde Kullanılır?

Güzellik pazarında, hindistancevizi yağı, ağırlıklı olarak anti-inflamatuar özellikleri nedeniyle hızla ortaya çıktı. Hindistan cevizi yağı mutfağın dışında saç maskeleri, makyaj temizleyici, nemlendirici, banyo yağı, ve hatta değerli evcil hayvanlarınıza yardım etmek için kullanılabilir. Bu arada, mutfakta hindistancevizi yağı kullanmak istiyorsanız, besin değerleri konusunda dikkatli olmanız gerekir.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

Fark edeceğiniz ilk şey, hindistancevizi yağının şişeler yerine kavanozlarda geldiği ve sıvıdan ziyade katı olduğudur. Peki nasıl kullanıyorsunuz? Biraz dışarı çıkarmayı ve mikrodalgada birkaç saniye ısıtmayı deneyin. Alternatif olarak, kavanozu ılık su dolu bir tencereye koyun ve erimesine izin verin. Hindistan cevizi yağı da vücut temasıyla erir, böylece doğrudan cildinize sürebilirsiniz. Peki Hindistan cevizi yağı başka nerelerde kullanılır?

Saç Maskesi

Araştırmalara göre, saçınıza hindistancevizi yağı sürmenin saç kırılmasını azaltmaya yardımcı olabileceğini buldu. Bu arada, daha sonraki çalışmalar, hindistancevizi yağının saç köklerine yaygın saç ürünlerinden daha iyi nüfuz ettiğini doğruladı.

Makyaj Temizleyici

Cilt uzmanı ve dermatologlara göre, makyaj temizleyici olarak hindistancevizi yağı kullanmanın son derece güvenli olduğunu söylüyor.

Hindistan Cevizi Yağı

Nemlendirici

Hindistancevizi yağının, etkili bir nemlendirici olarak hareket ederek, iltihaplı, kaşıntılı bir cilt durumu olan atopik dermatiti iyileştirebileceğini gösterdi.

Banyo Yağı

Banyo sırasında hindistancevizi yağı kullanmanın cilt bakımı kullanımlarına benzer faydaları vardır. Anti-inflamatuar ve nemlendirici etkiler, onu banyo yapmak için harika bir seçenek haline getirir.

Evcil Hayvanlar

Hindistancevizi yağı, evcil hayvanlarda kaşıntı ve iltihaplı bağırsak hastalığına yardımcı olabilir.

Hindistan Cevizi Yağının Yararları

Uzun süre hindistancevizi yağının vücut için kötü olduğu düşünüldü, ancak yeni araştırmalar bunun tam tersinin doğru olduğunu buldu.

  • Hindistan cevizi yağı, avokado ve somonda bulacağınız aynı sağlıklı doymuş yağ formu olan kısa süreli orta zincirli doymuş yağ asitleri içerir. Vücudumuz bu yağları karaciğerde metabolize ederek vücutta yağ olarak depolamak yerine enerjiye çevirebilmektedir. Diğer hindistancevizi yağı faydaları şunlardır:
  • Sindirimi kolaydır ve irritabl bağırsak sendromu da dahil olmak üzere sindirim bozukluklarına fayda sağladığı bulunmuştur.
  • Vücudun insülin direncinden korunmasına yardımcı olarak tip 2 diyabet riskini azaltır.
  • Yüksek bir sigara içme noktasına sahiptir ve yüksek bir sıcaklığa ısıtıldığında sertleşmez ve oksitlenmez.
  • Şeker isteklerini sakinleştirmeye yardımcı olabilir. Hindistan cevizi yağındaki iyi yağlar, özellikle öğleden sonraları vücudun isteklerini tatmin edebilir. Bir çay kaşığı sızma hindistan cevizi yağı almayı deneyin ve kendiniz görün.
  • İçeride ve dışarıda faydalıdır. Hindistan cevizi yağını, iyileştirici özelliklerinden doğrudan yararlanmak için kuru cilde, dudaklara, ayaklara ve ellere sürebilirsiniz. Diğer yağların aksine cildinizde film bırakmaz ve kolayca emilir.

Bir Cevap Yazın

  1. Hindistan Cevizi Yağı Ne İşe Yarar, Nerelerde Kullanılır? için yorumda bulun

    Hindistan Cevizi Yağı Ne İşe Yarar, Nerelerde Kullanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hindistan Cevizi Yağı Ne İşe Yarar, Nerelerde Kullanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.