3 Günlük Detoks Yapacaklar İçin En İyi Tarif

Vücudunuz her gün toksinleri etkisiz hale getirir ve ortadan kaldırır, böylece sözde detoks her zaman gerçekleşir. Ancak bazen yolumuzu kaybedip bizim için pek iyi olmayan yiyecekleri yeriz, şeker, abur cubur ve rafine karbonhidrat yeriz ve vücudumuz onu etmekte daha zorlanır, bu süreçte besinler tüketilir ve karaciğer yorulur.

Bu, hücreleri sağlıklı bir aktivite için ihtiyaç duydukları her şeyle beslemek için besleyici yoğun bir diyeti yeniden düşünmeniz gereken zamandır. Besin açısından zengin diyetin 1, 3 veya 7 günlük bir “detoks” yerine yaşam boyu bir hedef olması gerekir.

Her zaman sağlıklı beslenmek, birkaç gün sağlıklı beslenmek veya detoks yapmak için zamanımız veya imkanımız olmadığından, ara sıra vücudun size teşekkür edeceği bir şey ve bunu yeniden düşünmek için yeni bir fırsattır. Sağlığınıza verdiğiniz dikkat ve zaman ve neden olmasın, daha sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturmak için sadık kalmayı deneyebilirsiniz.

Kısa detoks periyotları planladığında, her zaman iki ana hedef vardır – vücudumu yüksek kaliteli besinler ile beslemek ve zihnimi sakin ve odaklanmış tutmak. Detoks stresli bir zorunluluk olarak değil, daha çok bir tedavi, zihniniz ve bedeniniz için bir zevk ve içsel benliğinizle yeniden bağlantı kurma fırsatı olarak görmezseniz aslında kolaydır. Tüm dikkatinize ihtiyacı olacak, ancak hayatınız ve sağlık durumunuz üzerinde kontrolü ele almanın, en iyi şekilde hissetmeniz ve görünmeniz için başka bir yol.

Kahvaltı

Güne yeşil bir meyve suyu ile başlayın. Yeşillerdeki klorofil vücuda oksijen verir ve bu da depolanan toksinleri serbest bırakmamızı sağlar. İdeal olarak bu meyve suyunun tamamı yeşillik, sebze olacak ve meyve olmayacaktır. Ya evde kendi yeşil suyunuzu yapabilir ya da sıkılmış meyve suyu barınızdan bir tane alabilirsiniz. Favori kombinasyonlardan biri lahana, salatalık, kereviz, limon ve zencefildir, ancak kahvaltı için daha fazlasına ihtiyacınız olduğunu, elma veya yaban mersini gibi az şekerli meyvelerde olabilir.

Öğle Yemeği

Sindirmek için tonlarca enerji gerektiren büyük bir öğle yemeği yerine, besleyici yoğun bir yeşil yüzlü yemeyi deneyin. Yeşil smoothies, tonlarca besini bir bardağa koymanın mükemmel bir yoludur. Vücudunuz bir smoothieyi büyük bir yemekten çok daha hızlı sindirebilir. İşte besleyici yoğun yeşil smoothie’ler için üç lezzetli fikir. Tüm malzemeleri yüksek güçlü bir blenderde birleştirin, tadı için tatlılığı ayarlayın ve tadını çıkarın!

  • Günlük Yeşil Smoothie
  • Hindistan Cevizi-Ananas Smoothie
  • Vişneli Vanilyalı Smoothie

Detoks

Akşam Yemeği

Akşam yemeği günün en büyük, en yoğun öğünü olmalıdır. Günün sonunda vücudunuz etrafta dolaşmak için çok fazla enerjiye ihtiyaç duymaz, bu da onun sindirime daha fazla odaklanmasına izin verir. Ayrıca, akşam yemeği ile ertesi günün kahvaltısı arasındaki oruç, vücudunuza yemeği işlemek için zaman verecek kadar uzundur. Her yemeğe büyük bir yeşil salata ile başlayın. Bu, otlar ve çiğ sebzelerle doldurulmuş karışık yeşillikler kadar basit olabilir. Ayrıca yoğunluk için çeyrek avokado ekleyebilirsiniz. Tatlandırmak için limon suyu sıkın. Diğer bir seçenek ise lahana salatasıdır. Bir demet lahanayı çıkarın ve yaprakları ellerinizle küçük parçalara ayırın. Sonra lahanaya çeyrek avokado, biraz limon suyu sıkın. Salatayı sevdiğiniz çiğ sebzelerle doldurun. Ana yemeğinizi basit ve tatmin edici tutun. Ayrıca hafifçe sotelenmiş yeşillikler, kavrulmuş brokoli veya karnabahar gibi pişirilmiş nişastalı olmayan sebzeleriniz de olabilir.

Detoks yaparken vücudunuza karşı nazik olun. Bol uyuyun, bol su için ve kendinize bir masajla kendinizi şımartın. Tazelenmiş ve ışıltılı hissedeceksiniz!

Bir Cevap Yazın

  1. 3 Günlük Detoks Yapacaklar İçin En İyi Tarif için yorumda bulun

    3 Günlük Detoks Yapacaklar İçin En İyi Tarif için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 3 Günlük Detoks Yapacaklar İçin En İyi Tarif için ilk yorumu yapabilirsin.