Hangi Gelin Buketi Sizi Yansıtıyor?

Her şey bir kenara gelinlik ve gelin çiçeği bir yana bayanlar için o gün kusursuz ve mükemmel olmalı. Bu mükemmellik de atmosfer kadar gelinin de göz doldurması ve istediği gibi görünmesi oldukça önemli. Gelin buketi konusunda kararsızsanız nasıl olsun, hangi renk olsun, yapay mı? Canlı çiçek mi olsun diye düşünüyorsanız bu konu tam sizlik.

Gelin buketi seçerken davetin yapılacağı yerin dekorasyonu da göz önün de bulundurun.  Küçük bir detay gibi görünse de çiçek seçimi bütçeyi etkileyebilir.

Son dönem de gelin çiçeği denildiğin de akla dağınık ve büyük boy buketler gelmektedir. Birbiriyle uyumlu yumuşak tonlarda renkler tercih edilmektedir.  Düğününüzün en önemli parçalarından olan ve bekar arkadaşlarınızın kapmak için yarışa gireceği gelin çiçeğinizi nasıl istersiniz? Yazımızın devamında sizlere gelin çiçekleri hakkında bilgiler vereceğiz. Bu şekilde kendi gelin çiçeğinizin hangi tarzda olacağına karar vermeniz kolaylaşacaktır.

Gelin Çiçeği Tarzları

Sade Gelin Çiçeği; genel de pastel tonlar da karşımıza çıkar ve daha çok tercih edilen bir buket çeşididir. Kapalı mekan veya salon tarzı yerler de yapacak iseniz bu sade gelin buketi tam size göre. Klasik kadınsı bir dokunuş istiyorsanız bu çiçek aradığınız olabilir.

Gösterişli Gelin Çiçeği;  istediğiniz tür de çiçekleri bir araya getirerek yapılan bir bukettir. Aynı çiçek den farklı renkleri de kullanabilirsiniz. Gelin çiçeğim fark yaratsın diyorsanız bu buket tam sana göre. Bu gelin çiçeğinin özellikle konsept düğünlerde çok fazla tercih edildiğini de söyleyebiliriz.

Rustik Gelin Çiçeği; eski tarz düğünler de oldukça sık karşımıza çıkmış bir çiçektir. Rustik çiçek ne diye sorarsanız köy havası ve kırsal görüntülü bir çiçek topluluğudur. Bu tarz çiçekler normal den biraz farklıdır farkı ise lahana çiçeği, gül, ranunculus, sukkulent gibi çiçeklerden oluşmasıdır. Bu tür bir gelin buketi tercih ederseniz davetin olacağı yeri de göz önünde bulundurun derim.

Minimalist Gelin Çiçeği; doğallıktan yanayım diyorsanız tam istediğiniz bir buket çeşidi karşınız da, tek renk veya tek cins çiçeklerden oluşmakta olup doğal bir bağ yardımı ile bağlanan bir çiçektir. Bu tarz buketler genel de kumsal veya kır düğünlerinde kullanılmaktadır.

Sizin için seçtiğimiz gelin buketleri bunlardır, eğer sonrasında arkadaşlarınızdan bu güzel buketleri kurtara bilirseniz kurutup evinizin bir köşesinde hatıra olarak saklayabilir misiniz?

Mutluluklar..

 

Bir Cevap Yazın

  1. Hangi Gelin Buketi Sizi Yansıtıyor? için yorumda bulun

    Hangi Gelin Buketi Sizi Yansıtıyor? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hangi Gelin Buketi Sizi Yansıtıyor? için ilk yorumu yapabilirsin.