Hamilelikte Yapılan Yanlışlar

Hamilelik anne adaylarının yoğun geçirdiği bir dönemdir. Bu yoğunluk bazen tatlı geçmektedir bazense panik şeklinde geçmektedir. Birçok kulaktan dolma bilgi edinebilirsiniz. Bu bilgiler yüzünden de panik yapabilirsiniz. Şimdi sizlere hamilelik esnasında yapmamanız gereken konular hakkında bilgiler vereceğiz.

Hamilelik

Çevrenizdeki insanlar hamileliğiniz hakkında birçok yorumu olabilir. Bunların ilk başında gelen ise bayanların iki kişilik yemek yemesi hakkındadır. Sizden büyükleriniz çok yemenizi bebeğinizin yoksa gelişmeyeceğini söylerler. Aslında bu bilgi tamamen yanlış bir bilgidir. Hamile kadınlar hamilelik süreci boyunca zaten vücutları kilo almaya elverişli bir yapıya bürünmektedir. Anne adayı ne kadar çok yemek yerse yesin çocuğunuz sağlıklı olmayacaktır. Önemli olan sağlı besinler tüketmektir. Hamilelik sürecinde yemek yiyeceğiniz zaman yemeklerin sık sık tüketmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Doktorunuzdan hamilelik sürecinde ne yemeniz gerektiği hakkında bilgi almanız gerekmektedir. Diyet programı uygulayacaksanız bile bu diyet doktor kontrolünde gerçekleşmelidir.

Hamilelik sürecinde ilişkiye girmenin sakıncalı olduğu bilinmektedir. Ancak bu bilgi yanlıştır. Çünkü hamilelik sürecinde pozisyon hatası olmadığı sürece hiçbir yanlışlık söz konusu olamaz. Fakat şunu unutmamanız gerekmektedir. Hamilelik sürecinde son 2 ay kala prezervatif kullanılarak ilişkiye girilmesi önerilmektedir.

kadınların canının bir şey istemesi ve bu isteğinin karşılanmaması sonucunda bebekte oluşacak olumsuz durumu birçok kişiden duymaktayız. Aşerme olayı sadece psikolojimken gelişen bir durumdur. Böyle bir şey söz konusu değildir. Bebeğe hiçbir zararı olmamaktadır.

Diğer bir halk arasında söylenen durum ise bayanların hamilelik sürecinde saçlarını boyatmaması gerektiğidir. Hamile bayanların saçlarını boyattığı zaman bebeğin etkileneceğini söylüyorlar. Ancak bunun herhangi bir zararı daha bugüne kadar hiçbir zaman görülmemiştir. Fakat siz yinede tüm kötülüklere rağmen mutlaka dikkatli olmalısınız. Kimyasal saç boyaları yerine bitkisel saç boyaları kullanılaraktan içinizi rahat tutabilirsiniz.

Hamilelik sürecinde oje kullanmanın ve manikürün bebeğe hiçbir zararı görülmemektedir. Ancak manikürün yapılmış olduğu ortam çok önemlidir. Hijyenik bir ortamda ve temiz aletlerle yapılması gerekmektedir.

Mide ekşimesinin nedeni olarak çocuğun saçlı doğacağı söylenmektedir. Ancak bunun nedeni çocuğun saçlı olmasından dolayı değildir. Büyüyen bebeğin iç organları sıkıştırmasından dolayı oluşmaktadır.

Son olarak etrafımızda duyduğumuz çocuğun cinsiyetine göre annelerin güzelleşip çirkinleştiği konusudur. Bu tam anlamıyla bir hurafedir. Annenin güzelleşmesi veya çirkinleşmesi bebeğin cinsiyetiyle alakalı bir durum değildir. Sadece hormonlardan dolayı meydana gelmekte olan bir durum söz konusudur.

Bir Cevap Yazın

  1. Hamilelikte Yapılan Yanlışlar Hamilelikte Yapılan Yanlışlar için yorumda bulun

    Hamilelikte Yapılan Yanlışlar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hamilelikte Yapılan Yanlışlar için ilk yorumu yapabilirsin.