Hamilelikte Bulantıyı Önlemek İçin Doğal Çözümler

Hamile kadınların en büyük problemlerinden birisi bulantıdır. Hamilelikte bulantıyı önlemek için doğal çözümler hakkında size bilgi vereceğiz.

Özellikle hamileliğin ilk aylarında birçok kadının en büyük şikayetlerinden birisi oluşan mide bulantılarıdır. Aslında hamilelikte bulantıyı önlemek için doğal çözümler var. Bu çözümleri uyguladığınız zaman oluşan mide bulantısı büyük ölçüde geçecektir. Bu yöntemleri uygulayarak hamileliğin keyfini sürebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Mucizesi

Birçok uzman hamilelikte oluşan mide bulantısının önlenmesi amacıyla taze Hindistan cevizi meyvesini öneriyorlar. Aslında bilimsel verilerle Hindistan cevizinin hamilelikteki faydalarını da açıklayabiliriz. İşte Hindistan cevizinin hamilelikteki faydaları:

-Hindistan cevizi ve antioksidanlar tarafından zengin bir meyvedir. Bu şekilde hamilelikte oluşan vitamin eksikliklerinin önüne geçilebilir.

-Hindistan cevizinin suyu 0 kaloridir. Yani sağlıklı bir şekilde Hindistan cevizi suyu içerken aynı zamanda döneminde fit görüntünüzü korumaya devam edebilirsiniz.

Hindistan cevizi sadece bahsettiğimiz bu iki özelliğiyle bile birçok annenin hamilelik dönemini destekler niteliktedir. Bu konuda merak edilen konulardan biriyse taze Hindistan cevizinin nereden bulunabileceğidir. Taze Hindistan cevizini günümüzde birçok büyük marketten bulabilirsiniz.

Bağışıklık Sistemini de Güçlendiriyor

Dünya genelinde Young Coconut olarak da bilinen taze Hindistan cevizinin hamilelik döneminde çok önemli olduğu belirtiliyor. Uzmanlar Hindistan cevizinin özellikle hamileler için çok etkili olduğunu belirtirken bu meyvenin mide bulantısı dışında bu dönemde oluşan anormallikleri de engellediği söyleniyor. Bu konuda açıklama yapan Sağlıklı ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli, taze Hindistan cevizi suyunun özellikle bağışıklığın güçlenmesinde çok önemli olduğunu belirtiyor. Bu şekilde anne ve bebekte oluşabilecek herhangi bir sağlık probleminin de önüne geçiliyor.

Tiroidi Tedavi Ediyor

Taylan Kümeli yaptığı açıklamada, düzenli Hindistan cevizi kullanımının çocukta oluşabilecek parazit sorununun önlendiğini ve Tiroit hastalığını tedavi ettiğini belirtiyor. Kümeli’ye göre Tiroit hastaları düzenli biçimde Hindistan cevizi kullandığı zaman büyük oranda iyileşme olduğunu görebilir.

Hindistan cevizi suyu aynı zamanda epilepsi tedavisinde de önemli bir yere sahip. Epileptik tedavi olan bir çocuk düzenli olarak Hindistan cevizi suyu tükettiği zaman daha hızlı iyileşiyor ve hastalığında düzelmeler meydana geliyor. Bunlara ek olarak Hindistan cevizi suyunun sakinleştirici özelliği de bulunuyor.

Hindistan cevizinin hem hamilelik döneminde hem de normalde sağlığımız için çok önemli özellikleri vardır. Yazımızda bunların birçoğundan bahsettik. Bunlar dışında yapılan araştırmalarda ülser ve kemik erimesine iyi geldiği de ortaya çıkmıştır. Her gün kullanmasanız bile haftada bir Hindistan Cevizi kullanımı büyük önem taşır.

Bir Cevap Yazın

  1. Hamilelikte Bulantıyı Önlemek İçin Doğal Çözümler için yorumda bulun

    Hamilelikte Bulantıyı Önlemek İçin Doğal Çözümler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hamilelikte Bulantıyı Önlemek İçin Doğal Çözümler için ilk yorumu yapabilirsin.