Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hangimiz düğün günümüzde gecenin en güzel kadını olmak, güzelliğimiz ile tüm davetlileri gölgede bırakmak ve şıklığımız ile göz kamaştırmak istemiyoruz ki? Bu amaçla gelinlik seçimlerimiz esnasında son derece dikkatli davranıyor, hatta özel dikim gelinlik diktirmeyi bile düşünebiliyoruz. Dantelli mi incili mi yoksa tüllü bir model mi alalım derken, gelinlik seçimiz esnasında tam anlamıyla bir karmaşanın içinde kendimizi buluveriyoruz.

Gelinlik seçerken nelere dikkat edilmeli? başlıklı bu yazımızda gelinlik tercihinizi kolaylaştıracak birtakım noktalara değinmek istiyoruz.

İşte, gelinlik seçerken göz önünde bulundurmanız gereken noktalar:

 

  • Vücut tipinizi dikkate alın

Maalesef ki bazı vücut tiplerine çok ama çok yakışan bir gelinlik modeli, başka bir vücut tipine sahip olan bir kadın tarafından giyildiğinde hiç ama hiç güzel durmayabiliyor.

Bu noktada gelin adayının öncelikle vücut tipini dikkate alması gerekiyor.

Kum saati, armut, elma ya da dikdörtgen vücut tiplerinden hangisine sahip olduğunuzu bilmiyorsanız, vücut tipinizi bir an önce öğrenmelisiniz.

  • Damat ile uyumlu giyinmeye çalışın

Ruh eşinizle en özel ve en anlamlı gününüzde uyumlu bir şekilde giyinmek istemez miydiniz? Onunla bir bütün olarak görünmek adına onun damatlığına uygun bir gelinlik modeli seçmeyi deneyebilirsiniz.

Böylelikle tüm davetlilerin aranızdaki uyuma bir kez daha hayran kalmasını da sağlayabilirsiniz.

  • Aradığınız gelinlik modelini bir türlü bulamıyorsanız, kendi gelinliğinizi diktirin

Özel tasarım gelin ayakkabılarının son derece popüler olduğu son dönemlerde özel dikim bir gelinlik giyerek kendinizi daha özel hissetmeye ne dersiniz?

Kılı kırk yaran, kıyafet seçimlerinizde oldukça titiz davranan bir kadınsanız, kafanızda tasarladığınız tasarım fikrini terzinizle paylaşabilir ve kendi gelinliğini hazırlatabilirsiniz.

Ancak bu noktada terzi seçiminizde de dikkatli davranmalı, tecrübesine ve zevkine güvendiğiniz bir terzi ile işbirliği içerisinde hareket etmelisiniz. Aksi halde özel dikim gelinlik diktirmek, en büyük pişmanlığınız olabilir.

  • Düğün yerini ve konseptini de göz önünde bulundurun

Düğün salonunda mı yoksa açık havada mı düğün yapacağınızın da gelinlik seçiminizde belirleyici olan bir diğer nokta olduğunu ifade edebiliriz.

Örneğin, kır düğünü yapmayı planlıyorsanız, doğa temalı bir düğün mekanında karar kıldıysanız, gelinliğinizden tutun da düğün çiçek buketine ve ayakkabınıza kadar tüm kıyafetlerinizin kır düğünü konseptine uygun olduğundan emin olmalısınız.Dantel işlemeli, eteği pileli bir gelinlik modeli ile düğününde oldukça göz kamaştırıcı görünebilirsiniz.

Söz konusu büyük bir otel düğünü ise tercihinizi mutlaka ışıltılı, taşlı yani daha klasik bir gelinlikten yana kullanmanızı öneriyoruz.

Şimdiden bol şanslar.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? için yorumda bulun

    Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? için ilk yorumu yapabilirsin.