Evlenene kadar bunları asla yapmayın!

Ömürlerinin geri kalanına beraber devam etme kararı almaya hazırlanan çiftleri zorlu ve bir o kadar da heyecanlı bir süreç bekliyor. Ailelerin tanışması, ev eşyalarının hazırlanması, yapılan satın alma işlemleri ve harcanan paralar; zaman zaman çiftlerden bir tarafın yorgun düşüp canının sıkılmasına yol açabilir. Bu gerginlik çiftler arasındaki etkileşimi de olumsuz etkileyebileceği için evlenmeden önce dikkat edilmesi gereken bazı noktaların vurgulanmasında fayda olacaktır.

Evet, evlenene kadar her zaman yarı yolda bırakılabileceğinizi göz önünde buludurup bu riske göre hareket etmeniz gerekir. Aksi haldi kişisel kimlik bilgilerinizden tutun, kıymetli eşyalarınıza kadar birçok önemli şeyi kaybedebilmeniz ihtimal dahilindedir.

Tedbir her zaman şart

Sakın bunları okurken “Ama ben sevgilime güveniyorum, hem zaten evleneceğiz” diyerek kendinizi kandırmayın. Elbette evleneceğiniz kişiye güveneceksiniz, sadece tedbiri elden bırakmayın.

Para-pul meselesi

Evleneceğiniz kişiye çok fazla para vermemeye dikkat edin. Tabii ki cebine harçlığını koyabilir, faturalarını evlenmeden ödemeye başlayabilir ve hatta birlikte alışverişe de çıkabilirsiniz. Ancak size yöneltilen “Ev/araba alacağım, şu kadar param eksik, sen öde ben sana veririm” gibi tekliflerden koşarak uzaklaşın. Hatta böyle tekliflerde bulunan kişiyle evlenmeyi bir kez daha düşünün.

Zaman zaman haberlere bu tür dolandırıcılık vakaları konu olabiliyor. Mümkün mertebe dikkatli olun.

Mahrem bilgilerinizi saklayın

TC kimlik numarasından tutun, e-posta şifresine ve güvenli kasanızın parolasına kadar size özel ve mahrem bilgileri her zaman için gizli tutmanızda fayda olacaktır. Evlendikten sonra bu tür gizli bilgileri paylaşmanızda bir mahzur olmayacaktır belki, ancak evlenmeden önce her zaman ihtiyatlı yaklaşmanız gerekir.

Buna Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya hesaplarınızın şifreleri de dahil. Aksi halde ayrılık gibi durumlarda çok can yakıcı sonuçlar meydana gelebilir. Partnerinizin sizin adınıza arkadaşlarınızla kötü konuşabilir, onlardan borç para isteyerek sizin yüzünüzü düşürebilir. Aman diyelim.

Sınır çekmesini kesinlikle bilin

Çok fazla laubali, sırnaşık ve sizi kullanmaya hevesli gibi gözüken erkeklerle aranıza sınır çekmesini bilin. Karşı tarafın niyeti ciddiyse zaten sizi el üstünde tutacak, bir dediğinizi iki etmeyecektir.

Bir Cevap Yazın

  1. Evlenene kadar bunları asla yapmayın! için yorumda bulun

    Evlenene kadar bunları asla yapmayın! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evlenene kadar bunları asla yapmayın! için ilk yorumu yapabilirsin.