Evde Yapılabilecek Sivilce Kremi Tarifi

Akne, yaygın bir cilt rahatsızlığıdır ve insanlar arasında giderek artan bir endişe nedenidir. Bu durumu karşılayan çeşitli ürünler mevcut olmakla birlikte, çok sayıda kimyasal bazlı ürünün kullanılması ve sık sık cilde dokunulması aslında sivilceyi şiddetlendirebilir.

Akne tedavisi için yardımcı olabilecek şey, sert kimyasallardan yoksun minimum ürün kullanmaktır. Ev yapımı sivilce yüz maskeleri, piyasada bulunan kimyasal maskelerin mükemmel ikameleridir. Bunlar, yalnızca cildi beslemeye yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda sivilce oluşumlarını ve sivilce izleri gibi ilgili sorunları gidermeye de yardımcı olan doğal ilaçlar görevi görebilir.

Cildinizi Maskeye Hazırlamak

Yüz maskesi kullanımından önceki en önemli adım, cilt tipinize uygun olanı seçmektir. Yüzünüzdeki kiri, ölü hücreleri, kirleri, fazla yağı ve makyajı çıkarmaya ve cilt tonunuzu iyileştirmeye yardımcı olmalıdır.

Yüz maskesi uygulamak için en iyi zaman, cilt gözenekleriniz temiz ve açık olduğundan, duştan çıktıktan veya yüzünüzü yıkadıktan sonradır. Bir maskeyi uygulayıp yıkadıktan sonra nemlendirici veya toner uygulamanız gerekebilir. Cilt tipinize uygun bakım rutini için bir dermatoloğa danışın.

Elma Sirkesi Akne Yüz Maskesi

Elma sirkesi, elmanın bakteriler ve maya ile fermente edilmesiyle elde edilir ve tamamen doğal bir ürün elde edilir. Konsantre formlar genellikle hafif cilt tahrişine ve bazen kimyasal yanıklara yol açtığından, kullanmadan önce seyreltmek gerekir. Seyreltmek için 1 yemek kaşığı suya 1 çay kaşığı elma sirkesi ekleyin. Yeşil çay, yaşlanmayı geciktirici ve iltihap önleyici özelliklere sahiptir ve bu nedenle, akne tedavisi için bir maskede yararlı bir bileşendir. Aynı zamanda güneşin verdiği hasarı tersine çevirmeye yardımcı olur. Bal, cildi yumuşatmaya ve yatıştırmaya, nemi korumaya ve pH’ı düzenlemeye yardımcı olur. Ayrıca, balın antimikrobiyal ve doku onarıcı özellikleri vardır.

Aloe Vera-Bal Yüz Maskesi

Aloe vera, faydalı tıbbi, cilt bakımı, sağlık ve güzellik özelliklerinden dolayı yaygın olarak kullanılmaktadır. Yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir ve hafif ila orta derecede akne tedavisinde etkili olduğu bulunmuştur. Yoğurt, genel sağlığınız için faydalı bakteriler olan probiyotikler açısından zengindir. Bu probiyotiklerin iltihabı azalttığı gösterilmiştir.

Akne için Ek Bakım İpuçları

  • Sivilce noktalarınıza dokunmayın veya seçmeyin.
  • Günlük cilt bakımı rejimi oluşturun.
  • Yüzünüzde kesik veya çizik varsa yüz maskesi kullanmaktan kaçının.
  • Uyumadan önce makyajınızı çıkarın.
  • Stres yönetimi tekniklerini uygulayın.
  • Güneşin UV ışınlarının zarar görmesini önlemek için önlemler alın.
  • Bir dermatolog veya cilt sağlığı uzmanının rehberliğini isteyin.

Bir Cevap Yazın

  1. Evde Yapılabilecek Sivilce Kremi Tarifi için yorumda bulun

    Evde Yapılabilecek Sivilce Kremi Tarifi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Yapılabilecek Sivilce Kremi Tarifi için ilk yorumu yapabilirsin.