Kilo Vermek İçin 5 Mükemmel Öneri

Bütün kadınların fazla kilolarla başı belada olduğunu söyleyebiliriz. Sizde fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsunuz fakat ne yapacağınızı bilmiyor musunuz?  vermek için sizlerle 5 mükemmel öneri paylaşacağız. Bu şekilde sizde rahatlıkla fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Üstelik nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız sizin için de bir başlangıç noktası olacaktır.

İlk Olarak Günde 10 Dakika Hareketle Başlayın

Ne kadar bilsek de kabullenemediğimiz gerçeklerden birisi de; vermek için spor yapmanın şart olduğudur. Özellikle uzun süre spor yapmak zaman gerektirdiği için bu eylem gözümüzde çok fazla büyüyor. Buna bir çözüm arıyorsanız; sporunuzu parçalarla bölerek adım adım yapabilirsiniz.

Sporunuzu parçalara bölerek adım adım yapmak için; gün içerisinde sadece 10 dakika spor yapacağınıza dair kendinize söz verin. Bu evrede dans edebilirsiniz, yürüyebilirsiniz veya koşup ip atlayabilirsiniz. Ne yapacağınız size kalmıştır diyebiliriz. Sonraki gün ise spor yaptığınız bu süreyi sadece 5 dakika artırın. Bir sonraki gün ise 2 dakika artırabilirsiniz.

Kalori Alımınızı Yavaş Yavaş Azaltın

Alkol, hazır gıdalar, hamur işi, kola ve tatlı gibi özellikle işlenmiş gıdalar bizlere fazla kilo olarak geri dönüş yapmaktadır. Bu gıdaların kalorisi yüksek olduğu gibi vücudumuzda yağlanmaya sebep olup, hormonlarımızı da bozmaktadır. Bu yüzden sadece kilonuz için değil aynı zamanda sağlığınız için de bu gıdaları yavaş yavaş hayatınızdan çıkarmanız gerekmektedir. Bir anda kalori alımınızı azaltmak istemiyorsanız bunu yavaş yavaş yapabilirsiniz.

Her Gün Daha Fazla Su İçin

Kilo vermek isteyen birisinin her gün 15 bardak su içmesi gerekmektedir. Fakat diyete başlamadan önce çok fazla su içmiyorsanız bir anda 15 bardak su içmek size zor gelebilir. Bu yüzden ilk gün 5 bardak su için. Ertesi gün ise 6 bardak su için. Bu şekilde içtiğiniz suyu her geçen gün artırabilirsiniz. Eğer sade su içmekte gerçekten çok fazla zorlanıyorsanız detoks suyu içerek suyu tadlandırabilirsiniz.

Diyet Tarifleri Deneyin

Aslında bakarsanız sadece doğada bile zayıflamaya yardımcı olacak birçok çözüm yer almaktadır. Süt ürünleri, baharatlar, bitki çayları gibi birçok gıda kilo vermenize yardım etmektedir. Örneğin yıllardır kullandığımız yoğurt kürü bu tariflerden birisidir.

Kendinize Kilo Vermek İçin Motive Verin

evresinde en önemli işlemlerden birisi; motivasyonunuzu buna uygun olarak ayarlamaktır. Eğer motivasyonunuzu buna göre ayarlamazsınız en ufak bir olumsuz sonuçta diyeti bırakabilirsiniz. Bu yüzden diyet yaparken ilk olarak motivasyonunuzu iyi bir şekilde ayarlamalısınız.

Bir Cevap Yazın

  1. Kilo Vermek İçin 5 Mükemmel Öneri için yorumda bulun

    Kilo Vermek İçin 5 Mükemmel Öneri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kilo Vermek İçin 5 Mükemmel Öneri için ilk yorumu yapabilirsin.