En Yaygın Boşanma Sebepleri ve Çözümleri

Hepimiz, şüphesiz ki hayatımızın aşkını bulduğumuz düşüncesi ile evleniyor; ancak evliliğimizin ilerleyen dönemlerinde yaşadığımız birtakım problemleri ilk zamanlarda görmezlikten gelsek bile aynı problemlerle tekrar tekrar karşılaşmak zorunda kaldığımızda sevdiğimiz kişiden ayrılmaya yani eşimizden boşanmaya karar veriyoruz.

Tam anlamıyla bir çıkmazın içine girdiğimizi düşündüğümüz bu dönemde boşanmayı en makul çözüm yolu olarak görüyor; bir şeyleri yoluna koyabileceğimize dair olan inancımızı kaybettiğimizde kendimizi bir anda boşanma avukatı tutmaya giderken buluyoruz.

Bu yazımızda kısaca en yaygın boşanma sebeplerine değinmek; bu problemleri çözmek için neler yapabileceğinizden bahsetmek istiyoruz.

İşte; en yaygın boşanma sebepleri ve çözümleri listemiz:

Özellikle erkeklerin eşini aldatması sonrasında çiftler arasında başlayan kavgalar ve güven kaybı; maalesef ki en yaygın boşanma sebepleri listesinde ilk sırada bulunuyor.

Aldatılmayı kendine yediremeyen ve onuru zedelenen bayanlar; eşi ne kadar özür dilerse dilesin boşanmayı kafalarına koyuyor.

Ekonomik açıdan eşine bağımlı bayanlar ise aldatılmanın acısını genelde sineye çekerek; evliliklerini sürdürme kararı alıyor.

Aldatılma gibi üzücü bir durum karşısında yapabileceğiniz pek de bir şey olmadığını düşünüyoruz. Bu durumda dilerseniz evliliğinizi sürdürebilir dilerseniz de eşinizi tek celsede boşayabilirsiniz.

  • Yalan

Tıpkı aldatılma gibi eşlerin birbirine olan inancını zedeleyen bir diğer boşanma nedeni olan yalan; eşleri birbirinden uzaklaştırarak, onların birer yabancıya dönüşmesine neden olabiliyor.

Genellikle eşler; yalanı birkaç kez affetmelerine rağmen yalanın kronik bir hale dönüştüğü durumlarda artık eşlerinin kendilerini aldatabileceğini de düşünmeye başlıyorlar.

Bu yüzden eşinize yalan söylemeden önce defalarca kez düşünmeli, söylediğiniz en ufak pembe bir yalanın bile onun size duyduğu güveni ve sevgiyi kaybetmesine neden olabileceğini aklınızdan hiçbir zaman çıkarmamalısınız!

  • Maddi sorunlar

En yaygın boşanma sebepleri arasındaki maddi sorunlar; maalesef ki iki çiftin birbirine ne kadar aşık olurlarsa olsun, aşklarının geçim sıkıntısı karşısında yenik düşmesine yol açabiliyor.

İflas etme, mevcut kredi kartlarını ödeyememe vb. maddi sıkıntılar yüzünden ve gerginliğe kapılan eşler; bu streslerini çoğu zaman eşlerine yansıtarak, birbirilerini hırpalayabiliyorlar.

Böyle durumlarda eşinize elinizden geldiğince destek olarak, onu parası için sevmediğinizi ona hissettirerek, gerekirse bir bayan olarak kendiniz çalışıp, ev geçimine katkıda bulunmaya çalışarak bu problemi birlikte aşabilirsiniz.

  • Cinsel sorunlar

Çiftler arasındaki cinsel birliktelik sıklığının azalması, çiftlerin artık birbirlerinden zevk almamaları da en yaygın boşanma nedenlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Böyle bir sorunla karşılaştığınız taktirde cinsel yaşamınızla ilgili destek alabileceğiniz cinsel terapi seanslarına eşinizle birlikte katılarak; kaybettiğiniz cinsel uyumu geri kazanabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. En Yaygın Boşanma Sebepleri ve Çözümleri için yorumda bulun

    En Yaygın Boşanma Sebepleri ve Çözümleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En Yaygın Boşanma Sebepleri ve Çözümleri için ilk yorumu yapabilirsin.