Düğünde Mükemmel Görünmenin Sırları

Düğün hazırlıklarında stresli bir dönemden geçeceksiniz. Birçok kişinin değişik değişik fikirleri sizlerin önüne gelecek. Ancak bu süreç içinde kendinizi ihmal etmeyin. Bu makalemizde sizlere düğününüzde mükemmel görünmeniz açısından gelin adaylarına güzellik önerilerimiz var.

Düğünde Mükemmel Görünmenin Sırları Nelerdir?

Düğünde Mükemmel Görünmenin Sırları

Eğer ki düğününüzde saçınızı önceden belirlemiş iseniz düğün tarihinize 6-12 ay kala saçlarınıza işlem yaptırmalısınız. Düğünde topuz yaptırmak istiyorsanız saçlarınız kısa ise saçlarınızı düğüne aylar kala uzatmaya başlayabilirsiniz. Hazırlıklara ne kadar erken başlar iseniz sizin için okadar kardır. İlk önce nasıl bir görünüş istediğinize karar vermelisiniz. Topuz mu, düz mı yoksa dalgalı saç mı kullanacaksınız bunları önceden taslak haline getirin. Renk değişikliği istiyorsanız önceden denemeler yapmalısınız. Eğer ki saç renginizi düğününüze az kalmış bir süre zarfında yaparsanız saçlarınız yıpranabilir. Saçlarınıza saç maskesi yapmalı, kırık varsa uçlarından kestirmeli ve yaz tatiline çıkarsanız eğer koruyucu saç spreyleri sıkarak saçlarınızın zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Saçlarınızı doğal bir şekilde kurumaya bırakmalısınız. Düzleştirici veya maşa gibi şekillendirici cihazlardan uzak durmalısınız. Eğer ki saç uçmalarınız çok yıpranmışsa saç uçlarınıza serum uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı onaran bir saç kremi kullanmaya başlamalısınız.

Cilt

Sorunlu bir cilt yapısına sahip iseniz ilk yapmanız gereken bir cildiyeciye gitmek olsun. Cildiniz yağlı veya kuru ise bunun için yapılması gerekenleri doktorunuzun önerilerini uygulayarak atlatabilirsiniz. Doktorunuzun tavsiyelerini yaptıktan sonra cildinizi temizleme sütleriyle temizleyin. Peeling yapın. Gözleriniz için de onarıcı bir krem uygulayabilirsiniz. Stresten uzak durmaya çalışın eğer ki stres yaparsanız ki şayet bu sırada yüzünüzde çıkmaya başlar ve hoş bir görüntü elde edemezsiniz. Saunaya girin. Solgun bir cilt yapısına sahip iseniz bu görüntüden kurtulabilirsiniz.

Vücut

Vücudunuz için ise lazer epilasyona başlayabilirsiniz. Bu sayede tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Selülitleriniz için güzellik salonunda masaj yaptırmalı ve selülit kremi alıp evinizde uygulamalısınız.

Kaşlar

Kaşlarınızın yüzünüzle bir uyum içerisinde olması estetik amaçlı sizi güzel gösterecektir. Kaşlarınızı kendiniz almaya kalkışmayın kaşınızın yapısını bozabilirsiniz. Göz yapınızın ortaya çıkması için kaşlarınızın kavisinin ve kalınlığının iyi ayarlanması gerekmektedir. Uzman kişilerin yardımıyla kaşlarınızı aldırabilirsiniz.

Tırnaklar

Tırnaklarınız çabuk kırılgan bir yapıya sahip ise ilk önce yapmanız gereken tırnaklarınıza bakım kremleri uygulamak olacaktır. Bakım kremleri uygulayarak tırnaklarınızı güçlendirirsiniz. Çünkü bu tür kremler içerdiği vitamin açısından tırnaklarınızı besler. Ayaklarınız için ise peeling yaptırabilirsiniz. Süre zarfı olarak da düğününüze 1-3 ay kala başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Düğünde Mükemmel Görünün Düğünde Mükemmel Görünmenin Sırları için yorumda bulun

    Düğünde Mükemmel Görünmenin Sırları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Düğünde Mükemmel Görünmenin Sırları için ilk yorumu yapabilirsin.