Düğün hazırlığı yapanlara tavsiyeler

Düğün davetinizde her şeyin belli bir düzene göre işlemesini sağlamak istiyorsanız, aşağıdaki tavsiyelere kulak vermelisiniz.

İstediğiniz kadar hazırlık yapıp her şeyin kusursuz işlemesi için çalışın, muhtemelen düğün günü gelip çattığında bazı aksaklıklar sizi bulacaktır. Bunu düğün hazırlıklarının tadı tuzu olarak görmek gerekir. Ancak yine de mümkün mertebe her şeyin belli bir düzene göre işlemesini sağlamak istiyorsanız, aşağıdaki tavsiyelere kulak vermenizde fayda olacaktır.

Listeler inanılmaz kolaylık sağlar

Düğün öncesi ihtiyacınız olan tüm malzemelerin detaylı bir listesini çıkarmanın ne kadar kolaylık sağladığını görünce çok şaşıracaksınız. Düğünün düzenleneceği salonun kiralanması, ödemenin yapılması, oturma planının hazırlanması, davetlilere ikram edilecek yiyecek ve içecekler, düğün davetiyelerinin basılması ve çevreye dağıtılması, o günkü hava durumu ve daha nicesi… Tüm bu detaylar üzerine çalışarak madde madde liste hazırladıktan sonra bütçe hesaplaması da yapmanız gerekir.

Güvenilir bir fotoğrafçı bulun

Artık hemen her düğün salonunda bir fotoğrafçı var. Üstelik akıllı telefonlar sayesinde düğün günü herkes fotoğrafınızı çekip bu mutlu anı ölümsüzleştirmeye de çalışacaktır. Ama herhalukarda güvenilir bir tanıdığınızı fotoğrafçı olarak görevlendirebilir, davetlilerinizle birlikte fotoğraflarınızı çekmesini sağlayabilirsiniz. Böylece düğünden sonra herkese telefon açarak çektikleri fotoğrafları paylaşmalarını istemek zorunda kalmamış olursunuz.

Kuaförü unutmayın

Hem gelin, hem de damat düğün günü gidecekleri kuaförü önceden belirlemelidir. Eğer açık havada fotoğraf çekilecekseniz kuaför ile çekim alanı arasındaki mesafeyi de göz önünde bulundurarak hareket etmelisiniz.

Ufak detayları da ihmal etmeyin

Gelinlik randevusu almak, giyeceğiniz ayakkabının model ve rengine karar vermek, damadın takım elbisesini satın almak gibi ufak detayları da sakın atlamayın. Bunlar her ne kadar basit gibi görünse de çoğu zaman sona bırakıldığı için sorunların meydana gelmesine yol açar. Ömrünüzün en mutlu ve özel gününde canınızın sıkılmasını istemiyorsanız her detayın üzerine düşün.

Düğün günü yapılacak hazırlıklar

Haftalar süren tatlı ve heyecanlı bir bekleyişin ardından nihayet düğün günü gelip çattığında güne iyi bir kahvaltı yaparak başlamanızda fayda var. Çok yoğun ve yorucu bir gün sizi beklediği için karnınız mutlaka tok olmalı. Aksi takdirde açlıktan kıvranmanıza rağmen bir türlü fırsatını bulup atıştırma yapamayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Düğün hazırlığı yapanlara tavsiyeler için yorumda bulun

    Düğün hazırlığı yapanlara tavsiyeler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Düğün hazırlığı yapanlara tavsiyeler için ilk yorumu yapabilirsin.