Düğün Fotoğrafçılığı İçin Pratik İpuçları

Hayalinizdeki düğünü planlıyorsunuz, her küçük ayrıntıya kapsamlı bir düşünce ve çaba harcıyorsunuz. Sonuçta, hayatınızın geri kalanını hatırlamanız gereken bir gün olacak. Ancak düğünden yıllar sonra geriye kalan tek şey fotoğraf ve videoların yakaladığı anlar, duygular ve anılardır.

Kaliteli bir fotoğrafçı tutmanın yanı sıra, inanılmaz fotoğrafları garantilemek için gelin olarak atabileceğiniz çok sayıda adım vardır. Gelin dükkanında ilk bakıştan o uzun, dalgalı duvağı seçmeye kadar gelin olarak izlemeniz gereken en önemli düğün fotoğrafçılığı ipuçlarını listeledik.

Bir Mood Panosu Oluşturun

Kişiselleştirilmiş fotoğraf ve videografi sunmak için, fotoğrafçılarınızın ve kameramanlarınızın kişiliklerinizi, tercihlerinizi ve ilişkinizi anlamaları önemlidir. Yaratıcı ekibinizin sizi tanımasına yardımcı olmak için en iyisi bir ruh hali panosu oluşturmaktır. Bu duygu panosu, beğendiğiniz ve hatta beğenmediğiniz görselleri kaydedebileceğiniz Pinterest gibi bir web sitesinde veya uygulamada oluşturulur. Bu, nişan ve / veya düğün günü fotoğraflarınız için sevdiğiniz fotoğraf stillerini görsel olarak iletmenin bir yoludur.

Günün Her Bölümü İçin Yeterli Zaman Planlayın

Düğün gününüz için bir zaman çizelgesi oluşturmanız çok önemlidir; bu, düğün planlayıcınızın size organizasyon konusunda yardımcı olabileceği bir şey. Saç, makyaj vb. için tahmini bir başlangıç ve bitiş zamanı olmalıdır. Bu zaman çizelgesi içinde ilk bakış, gelin partisi fotoğrafları ve çift oturumu gibi tüm fotoğraf oturumlarınızı içermelidir.

düğün fotoğraf

Konumlarınızı Küçültün

Düğün gününüzde fotoğraf süresini en üst düzeye çıkarmak için, fotoğraf çekimi yerlerinin sayısını en aza indirmenizi öneririz. Aslında resim çekmekten daha fazla zaman A noktasından B noktasına seyahat etmek istemezsiniz. Harika bir fotoğrafçı, neredeyse her yeri çalıştırabilmelidir. Mekanınızın arka plan seçeneklerini sevmeseniz bile, fotoğrafçınızın yaratıcı yeteneklerine güvenin.

Saç ve Makyaj İçin Yeterli Zaman Planlayın

Saç ve makyajla ilgili gecikmeler bütün günü geride bırakabilir. Süreci programın çok ilerisinde bitirmeyi planlayın, çoğu zaman beklenmedik gecikmeler nedeniyle gelinlerin koşuşturduğunu görüyoruz. Birçok harika saç ve makyaj sanatçısı, düğün hazırlıkları sırasında izlenecek bir program oluşturacaktır.

Düğün Salonunuzda Zaman Planlayın

Bu, aylardır hayalini kurduğunuz salonu nihayet görebileceğiniz zamandır. Fotoğrafçınız için gerçek bir tepkiyi ve hızlı bir çift seansını yakalamak için harika bir fırsat. Bu, konukları arka planda gezdirmeden dans pistinde ve salon alanında fotoğraf çekmek için mükemmel bir andır.

Bir Maytap Çıkışı Dahil Edin

Büyük girişinizi planladınız, ancak büyük bir çıkış yapmayı düşündünüz mü? Maytap çıkışları, kutlamalarla geçen bir günü bitirmenin harika bir yoludur. Maytap çıkışları yalnızca benzersiz ve heyecan verici olmakla kalmaz, aynı zamanda çarpıcı fotoğraflar ortaya çıkarır. Konukların yeni evlileri uğurlarken gülümsemelerinden başka bir şey görmedik.

Bir Cevap Yazın

  1. Düğün Fotoğrafçılığı İçin Pratik İpuçları için yorumda bulun

    Düğün Fotoğrafçılığı İçin Pratik İpuçları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Düğün Fotoğrafçılığı İçin Pratik İpuçları için ilk yorumu yapabilirsin.