Dudak Nemlendirmek İçin Doğal Yöntemler

Birçoğumuz yaz aylarında dudakları nemlendirmekten endişe etmiyoruz. Yine de, çoğu insan soğuk kışlarda çatlamış veya kuru bir surat asar. Ancak bazılarımız için dudakları yumuşak ve esnek tutmak yıl boyu süren bir iştir ve biz de bu noktada yardım etmek için buradayız. Bu yazıda, hava nasıl olursa olsun mükemmel pembe, sağlıklı bir surat asmak için dudaklarınıza nasıl bakım yapabileceğinizi ve besleyebileceğinizi açıklayacağız.

Eksfoliye Edin

Ölü hücrelerini çıkarmak ve altlarındaki parlak, parlak, ışıltılı yeni cildi ortaya çıkarmak için pul pul dökülme gereklidir. Tuz veya şekerli ovma gibi büyük granüllü ovmaların kullanılması ciltte yırtılmalara neden olarak cilde zarar verebilir. Bunun yerine, AHA, BHA veya Salisilik Asit kimyasal dudak balsamı gibi kimyasal bir peeling kullanın.

Bolca Su İç

Birçok insan bol su iç duyduğunda gözlerini devirir. Ancak bunu kanıtlamak için bilimsel çalışmalarla işe yaradığı için çok sık tavsiye edilir. Nemli kalmak cildin görünümünü iyileştirir, daha dolgun ve genç görünmesini sağlar, bu nedenle bir bardak daha dökerek suratınızın dolgunluğunu artırın.

Dudak Balzamınızın Etiketini Okuyun

Dudak kremi satın alırken, cildin koruyucu bariyerini güçlendirdiği kanıtlanmış bileşenler içeren birini seçtiğinizden emin olun. Bunlara kakao yağı, karite yağı ve hindistancevizi yağı dahildir. Kuruttuğu klinik olarak kanıtlanmış kafur yağı gibi bileşenlerden kaçının.

Güneş Kremi Senin Arkadaşın

Yaşlanma sürecinin görünür göstergelerinden güneş hasarı sorumlu olabilir. Bu şaşırtıcı istatistik, genç bir ışıltı için UVA ve UVB korumasının ne kadar hayati olduğunu ortaya koyuyor. Ancak düzenli olarak güneş kremi kullananlar arasında bile birçoğu dudaklarını ihmal ediyor. Bir çalışma, güneş kremi kullanıcılarının sadece %37’sinin onu dudaklarına uyguladığını tahmin ediyor.

Cildinizi zararlı UVA/UVB ışınlarından korumaya yardımcı olan yüksek SPF faktörlü bir dudak balsamı satın alın ve daha uzun süre esnek, genç görünen bir suratınızın keyfini çıkarın.

Dudaklarınızı Gereksiz Toksinlere Maruz Bırakmayın

Özellikle yoğun nüfuslu bir kentsel alanda yaşıyorsanız, çevresel tahriş edici maddeler ve toksinler kaçınılmazdır. Arabalardan çıkan egzoz dumanları, kurum ve duman, cildin erken yaşlanmasına katkıda bulunur.

Maruz kalma kaçınılmaz olsa da, cildin koruyucu bariyerini güçlendiren dudak balsamları kullanarak ve her gece yüzünüzü temizleyerek bu toksinlerin etkisini azaltabilirsiniz. Toksinlere önlenebilir maruziyeti azaltmak için sigara içmek gibi kötü alışkanlıklardan kaçının.

Bir Cevap Yazın

  1. Dudak Nemlendirmek İçin Doğal Yöntemler için yorumda bulun

    Dudak Nemlendirmek İçin Doğal Yöntemler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dudak Nemlendirmek İçin Doğal Yöntemler için ilk yorumu yapabilirsin.