Dolgun Saçlar İçin Ne Yapılmalı?

İnce saçlar, bir lütuf ve bir lanet gibi hissedilebilir. Bir yandan, saçınızı saatlerce kurutmak zorunda değilsiniz ve oldukça az bakım gerektirir, ancak diğer yandan oldukça gevşek ve cansız hissedebilirsiniz. Neyse ki, ince saçlara biraz hayat enjekte etmenin birçok yolu var. Hazır mısın? İnce saçlara nasıl dolgunluk kazandırılacağına dair favori ipuçlarımızdan bazıları burada.

Saçlarım Neden Düz ve Cansız Görünüyor?

Bu büyük olasılıkla tipinize bağlıdır. Belirli bir şekilde şekillendirilmedikçe, ince saçlara sahip kişiler, düz, gevşek ve cansız görünebileceğini görebilirler. Bu, temel olarak, her bir saç telinin daha küçük bir çapa sahip olduğu ve bu nedenle kafada daha düz göründüğü anlamına gelir.

Buna ek olarak, insanlarda daha fazla ince saç teli olduğu için daha fazla yağ üretilir. Bu sadece ince saçların köklerinde yağlı olabileceği anlamına gelmez, aynı zamanda sebumu çok iyi taşıdığı ve bunun da ağır ve gevşek bir görünüme yol açabileceği söylenir.

Dolgun Saçlar İçin 3 Yol

Belirli ürünleri kullanmaktan fönleme tekniklerine kadar bu şekilde saça dolgunluk kazandırmanın çeşitli yolları vardır. İnce saçlara nasıl hacim kazandırılacağını aşağıdan öğrenin;

Kuru Şampuanla Arkadaş Olun

Kuru şampuan olan hayat kurtarıcı ile zaten tanıştığınızdan eminiz, ancak saçınızın hacmini artırabileceğini ve tüm bu yağı emebileceğini biliyor muydunuz? Kendi kuru şampuanınızı yapabilir ve doğal renginizle eşleştirmek için doğal malzemeler kullanabilirsiniz! Profesyonel ipucu: Köklerinize püskürtüp hemen fırçalamak yerine, birkaç dakika bekletin ve ardından fırçalamadan nazikçe masaj yapın.

Hacimli Fön Tekniği

İnce saçın güzelliklerinden biri, doğal olarak kurumasına izin verirseniz, genellikle devasa bir karmaşayla sonuçlanmamasıdır. Aksine, normalde düz ve pürüzsüz kurur, ancak sonuçta oldukça düzdür. İşte tam bu noktada günü kurtarmak için fön makinesi devreye giriyor – sadece doğru yaptığınızdan emin olun. Profesyonel ipucu: Yuvarlak fırçayı bırakmanızı ve ellerinizi kullanarak saçınızı kaba kurutma ve fönünüzün büyük bir kısmı için saçınızı öne eğmenizi öneririz. Ardından, uçları yumuşatmak ve stili yumuşatmak için son birkaç saniye bir fırça kullanın.

Dolgun Saçlar

Yıkanırken Doğru Ürünleri Kullandığınızdan Emin Olun

Duşta saçınıza köpürttüğünüz şey saçınızın durumu ve görünümü üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. İnce saçlarınız için istediğiniz hacmi elde etmek için, saçınızı ağırlaştırmadan nem ekleyen hafif, hacim veren bir şampuan seçmeniz önemlidir.

Bir Cevap Yazın

  1. Dolgun Saçlar İçin Ne Yapılmalı? için yorumda bulun

    Dolgun Saçlar İçin Ne Yapılmalı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dolgun Saçlar İçin Ne Yapılmalı? için ilk yorumu yapabilirsin.