Dolgun Kirpik Tüyoları

Birçok bayan kıvrımlı hacimli ve uzun kirpiklere sahip olmak istemektedir. Kimse uzun ve hacimli kirpiklere hayır diyemez. Uzun ve kalıcı kirpikler gözlerimizi daha çekici ve etkileyici bir görüntüye kavuşturmaktadır. Bazı kişiler doğuştan güzel görünümlü kirpiklere sahiptirler. Bu durumdan muzdarip olan kişiler kuaför salonlarına bir dünya para dökerek kalıcı olmayan takma kirpik uygulaması yapmaktadır. Takma kirpikler ise hem yapay bir görüntü elde eder hem de kirpiklerinize zarar verir. Kim istemez ki Türkan Şoray gibi bir kirpiklere sahip olmak. Bu makalemizde ise sizlere doğal yollarla elde edebileceğiniz dolgun kirpiklere sahip olmanız açısından yapmanız gereken bazı konular hakkında bilgi vereceğiz.

Dolgun Kirpik Tüyoları Nelerdir?

Dolgun Kirpik Tüyoları

  • Fındık yağı kirpiklerin uzamasına ve gürleşmesine fayda sağlamaktadır. Fındık yağını ilk önce bir aktar veya eczaneden temin edeceksiniz ve yağı bir kürdan ya da pamuk yardımıyla temiz olan kirpik diplerine uygulayabilirsiniz. Kısa sürede gözle görülebilecek değişmelere şahit olacaksınız.
  • Zeytinyağı kirpikleri besler ve canlandırır. O yüzden her gece düzenli olarak uyumadan önce temiz olan kirpiklerinize kürdan veya pamuk yardımıyla zeytinyağını uygulayın. Zeytinyağının hakiki zeytinyağı olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer ki hakiki zeytinyağı kullanılmazsa aksi takrirde kirpiklerde dökülmeye sebep olmaktadır.
  • Kullanmış olduğumuz rimelden dolayı kirpiklerimiz zarar görebilir. Rimelinizi temizledikten sonra yatmadan önce kirpiklerinize vazelin ile masaj yapmalısınız. Vazelin hem kirpiklerinizin dökülmesini engeller hem de kirpiklerinize nem kazandırır. Ayrıca dolgun bir görüntüye kavuşmasını sağlar.
  • İlk önce kirpik maşası temin etmelisiniz. Kirpik maşanıza ilk önce biraz ısı verin ve kirpiklerinizi dikkatli bir şekilde kıvırın. Kıvırma işlemini tamamladıktan sonra rimeliniz ile vermiş olduğunuz şeklin üzerinden sürmeye başlayın. Koyu renkli rimeller tercih etmelisiniz. Çünkü koyu renkli rimeller kirpikleri olduğu boyuttan daha büyük göstermektedir.
  • Rimel markanızın iyi olmasının yanı sıra rimelinizi doğru bir teknik ile sürme konusunda da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Rimel sürmeye her zaman aşağıdan başlamalısınız. Aşağıdan yukarıya doğru fırçayı sağa sola hareket ettirerek kullanmanız gerekmektedir. İlk katı sürdükten sonra hemen ikinci katı sürmeyin biraz beklemelisiniz.
  • Doğru bir beslenmenin insan sağlığı açısından önemi çok büyük yer kaplamaktadır. Sağlıklı ve doğru beslenmenin kirpiklere de faydası olmaktadır. Biotin ve B vitamini açısından zengin besinler kirpiklere fayda sağlamaktadır. Bu besinler ise karnabahar, somon, muz, havuç ve aynı zamanda da mantardır. Bu besinleri sıklıkla tüketmeye dikkat etmeliyiz.

Bir Cevap Yazın

  1. Dolgun Kirpik Dolgun Kirpik Tüyoları için yorumda bulun

    Dolgun Kirpik Tüyoları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dolgun Kirpik Tüyoları için ilk yorumu yapabilirsin.