Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Yolları

lekelerinden kurtulmanın yolları bütün kadınlar tarafından merak edilmektedir. Çünkü bu cilt lekeleri çoğu zaman başından çıkılmayacak durumlara gelebilir.

lekelerinden kurtulmanın yollarını arıyorsanız ilk olarak bu lekelerin neden olduğunu bilmeniz gerekir. Ciltteki lekelerin başlıca nedeni güneş ışınlarıdır. Güneşe çıkmadan evvel yüksek korumalı bir güneş kremi şart. Genellikle ciltteki lekelerden kurtulmak için kış ayları tercih ediliyor, neden mi?

Çünkü yaz mevsiminde uygulanan tedavi, çokta etkili olmayabilir ve lekelerin tekrarlama olasılığı oldukça yüksektir. Ciltteki lekelerden kurtulmak için birçok yöntem vardır. Dermatologlar lekeleri için şu yöntemleri sıralamakta;

* Leke tedavilerin de ilk işlem iyi bir cilt bakımı yapmaktır. Cildinizin ve lekelerin durumuna göre kullanılacak krem lekeleri azaltabilir. Bu neden ‘den ötürü diğer tedavilere başvurulmadan önce , cilt bakımı ve cildinize en uygun  kremi kullanmanız güzel bir sonuç almanız açısından önemli bir etkendir.

*Kimyasal peeling; bir diğer yöntemdir. Kimyasal peeling, rastgele uygulanmamalı ve mutlaka bir dermatolog tarafından yapılmalıdır. Peelingin amacı ise; ölü hücreleri yenileyip aynı zaman da  kırışıklıklar ve akne izlerinide hafiflettiği görülmektedir.Peeling sayesinde cildiniz daha parlak ve canlı görünecektir.

* Bir diğer tedavi ise ; lazerdir. Günümüz de en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Kısa sürede ciltte, gerginlik ve homojen bir görünüm sağlar.

Lekelere Evde Çözüm…

Limon ve Bal Maskesi

Genellikle bütün maskeler de bal karşımıza çıkar, bunun nedeni ise bal B vitamini deposudur. B vitamini ise hem cilt sağlığınızın korunmasında hem de cildinizin daha parlak bir görüntü elde etmesinde çok önemlidir.

Yapımı basit fakat bir o kadar da etkili bir maske tarifidir.

Maske için:

*2 çay kaşığı limon , 2 çay kaşığı bal gereklidir. Bal ile limon iyice karıştırılıp, leke olan bölgeye sürülmeli ve 20 dakika bekletildik den sonra ılık su ile yıkanmalıdır. İsteğe göre nemlendirici kullanılabilir.

Sirke Maskesi

Birçok yerde kullanıldığı gibi sirke cilt lekelerinde de karşımıza çıkmakta, yapacağınız tek şey; 1 çay kaşığı sirkeye, 1 çay kaşığı su ekleyerek bir pamuk yardımı ile lekeli bölgeye uygulamak. 15 dakika bekletildik den sonra ılık suyla cilt yıkanır… Hassas bir cildiniz var ise muhakkak bir nemlendirici kullanmalısınız.

Unutmayın! Cilt problemlerinden kurtulmanızın en kolay yolu; güzel bir bakım yapmaktır. Bakımlı olmadığınız sürece cildinizdeki lekeler daha fazla artabilir.

Bir Cevap Yazın

  1. Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Yolları için yorumda bulun

    Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cilt Lekelerinden Kurtulmanın Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.