Bir Düğünde Tasarruf Etmenin Yolları

Önce aşk gelir, sonra evlilik gelir ve sonra düğün. Düğün yapmak çok masraflı bir organizasyondur. Bugün sizlere düğününüzde tasarruf edebileceğiniz yolları aktaracağız.

Yoğun Olmayan Bir Tarih Seçin

Tüm düğün tarihleri aynı değildir. Düğün tarihi takvimine bakarak hangilerinin en popüler olduğunu öğrenin. Belirli bir tarih için daha fazla talep varsa, genellikle bir mekan için daha yüksek bir fiyat ödersiniz. Ocak veya Şubat gibi daha az popüler bir ay seçerseniz indirim kazanabilirsiniz.

Cumartesi Düğününü Atlayın

Cumartesi, düğünler için popüler bir gündür, ancak aynı zamanda genellikle evlenmek için en pahalı gündür. Düğününüzü Pazar günü, hatta hafta içi bir gece yapıyorsanız, mekanınızı muhtemelen daha düşük bir fiyata rezerve edebilirsiniz.

Mekanın Kaynaklarını Kullanın

Her mekana kiralama ücretine nelerin dahil olduğunu sorun. Bazıları,  tasarruflara dönüşebilecek masalar, sandalyeler veya çarşaflar gibi eşyaları içerecek. Daha yüksek kaliteli ürünler için yapılan ödemelere dikkat edin. Bir kır düğünü seçerseniz, muhtemelen çatal bıçak takımlarından yemek servisine ve aydınlatmaya kadar her şeyi satın almanız veya kiralamanız gerekecektir.

 düğünde tasarruf

Düğün Davetiyelerini Kendin Yap

Düğün davetiyelerini kendin yapmak kolaydır. Tasarım meraklısı bir arkadaşınıza konuşun veya bir siteden indirilebilir bir şablon satın alın. Ardından bunları evde veya mahallenizdeki kırtasiyede yazdırın. Her iki durumda da, profesyonelce basılmış bir davetiye paketiyle tasarruf edeceksiniz.

Büyük Mağazalara Göz Atın

Gelinler bugünlerde sadece gelin dükkanında elbise bulamıyor. Herhangi bir mağazanın balo veya parti kıyafeti bölümünden beyaz bir elbise alabilirsiniz. Renkli elbiselerin popülaritesi, resmi kıyafetleri de güzel bir ikame yapar.

Aksesuarları Ödünç Al

Düğün kıyafetlerinde elbiseden daha fazlası var (mücevher, duvak ve ayakkabılar düşünün). Aile yadigarlarını kullanarak aksesuarlarınızdan tasarruf edin. Sadece tasarruf etmekle kalmayacak, aynı zamanda eski bir şeyi ve ödünç alınan bir şeyi de kapsar.

Fazla Envanter Hakkında Bilgi İsteyin

Bazı çiçek tasarımcılarının, vermek veya ücretsiz olarak ödünç vermek istedikleri fazla envantere sahip depoları vardır. Bir sipariş verdikten sonra, seçeneklerinizi genişletme konusunda bilgi isteyin.

Diğer Yeni Evlilerden Ödünç Alın

Yakın zamanda evli arkadaşlarınıza, etkinliklerinden kalan orta süsü veya diğer eşyaları ödünç alıp alamayacağınızı sorun. Facebook grupları da düşük maliyetli düğün dekoru bulmak (ve daha sonra satmak) için harika bir kaynaktır.

Sezon İçi Çiçeklenmeye Bağlı Kalın

Nedimelerinizin buketlerini vurgulamak için kalbinizi belirli bir pembe çiçeğe yerleştirebilirsiniz, ancak farklı bir renk tonu veya çeşitliliği tercih etmeyi düşünün. Düğününüzde mevsimde olan yerel çiçekler genellikle daha ucuzdur.

Bir Cevap Yazın

  1. Bir Düğünde Tasarruf Etmenin Yolları için yorumda bulun

    Bir Düğünde Tasarruf Etmenin Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bir Düğünde Tasarruf Etmenin Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.