BEBEK CİNSİYET HESAPLAMA

Bir bebek sahibi olmak hem kadın hem de erkekler için oldukça heyecan vericidir. Kadın hamile olduğunu öğrendiğinde yaşayacağı annelik duygusu onu çok farklı duygulara sürüklemektedir. Yeni bir canlıya annelik ve babalık yapacak olmak hem kadın hem de erkek için mutluluk verici bir durumdur.

Herkes sağlıklı bir bebeği kucağına almak ister. Tabii ki bunun yanı sıra kişiler doğacak olan bebeklerinin cinsiyetini de oldukça merak etmektedirler. Günümüzde çocuk doğmadan önce cinsiyet tahmini mümkündür. Teknolojinin ilerlemesi ile beraber bu durum daha gerçekçi bir hal almıştır. Çocuk doğmadan önce anne ve babası dünyaya gelecek olan bebeğin cinsiyetini rahatlıkla öğrenebilirler.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber cinsiyet öğrenmek daha kolay bir hal almışken doğacak olan bebeğin cinsiyetini merak etme duygusu çok eski zamanlara dayanmaktadır. Kişiler eski zamanlardan bu yana bir takım yöntemler ile bebek cinsiyeti hesaplamışlardır. Kimi hesaplamalar bir rivayet şeklinde olsa da bazı toplumlarda bu yöntemlere kesin gözü ile bakılıyordu.

Bebek cinsiyeti hesaplamak için başvurulan yöntemler şu şekildedir:

  1. Ultrason yöntemi

Ultrason yöntemi sayesinde anne karnındaki bebeğin görüntülenmesi mümkündür. Bu görüntülenme sayesinde bebeğin cinsiyeti öğrenebilir. Fakat ultrason ile görüntüleme de bebeğin cinsiyetini öğrenebilmesi için beklemek gereklidir. Kaç haftalık hamileyim ve ne kadar süre sonra ultrasonda bebeğin cinsiyetini öğrenebiliriz diyen anne adaylarının da 15. haftaya kadar beklemek gerekmektedir.

  1. Çin Takvimi ile

Çok eski çağlardan bu yana uygulanan bu yöntem ile bebeğin cinsiyeti hesaplanmaya çalışılmıştır. Şimdi bu yönteme kesin gözüyle bakılırken elde edilen sonuç bir nevi rivayet gibi tabir edilebilir. Bebeğin cinsiyetinin öğrenebilmesi için bilinmesi gerekenler annenin yaşı ve hangi ayda hamile kaldığıdır.

  1. Rus Takvimi ile

Rus takvimi ile cinsiyet hesaplama da bir takım bilgiler lazımdır ve bu bilgileri kullanarak bebeğin cinsiyeti hesaplanmaya çalışılır. Annenin doğum tarihi, babanın doğum tarihi ve annenin en son hangi tarihte adet gördüğü bilgileri ile beraber bebeğin cinsiyeti hesaplanır.

Kaynak : https://www.cintakvimihesaplama.net/

Bir Cevap Yazın

  1. BEBEK CİNSİYET HESAPLAMA için yorumda bulun

    BEBEK CİNSİYET HESAPLAMA için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BEBEK CİNSİYET HESAPLAMA için ilk yorumu yapabilirsin.