Balayı Makyaj Çantasında Neler Olmalı?

Kadınların en büyük problemlerinde biri, tatile, kısa bir ziyarete veya herhangi bir yere giderken makyaj çantasında ne gibi malzemelerin bulundurması hakkında bilgi sahibi olmamaktır. Özellikle konu balayına geldiyse bu konuda işin rengi tamamen değişerek, çok farklı boyutlara gitmektedir. Peki için çıktığımız bir seyahatte makyaj çantamızda ne olmalıdır?

Balayı Makyaj Çantasında Neler Olmalı?

Balayı Makyaj Çantasında Neler Olmalı

Güneş Kremi

Balayı, partnerinizle eğlenceli, romantik ve bir o kadar da hareketli geçecek olan bir zaman dilimi anlamına gelmektedir. Bu süre zarfı boyunca deniz, kum ve güneş üçlüsünden faydalanmakta kaçınılmaz olacaktır. Özellikle sırf bu yüzden yanınızda bir adet güneş kremi olmalıdır. Sadece deniz, kum ve güneş için değil, normal günlük gezintilerinizde bile güneş kreminizi eksik etmemeniz gerekmektedir.

Kendi Şampuanınız ve Kreminiz

Gideceğiniz otelde elbette ki sizlere şampuan ve kremi verilecektir. Ancak bu ürünlerin genel anlamda kalitesiz, yetersiz veya saçınızla pekte uyumlu olmadığını görebilirsiniz. Böyle bir durum nedeniyle saçlarınız soluk ve şekilsiz görünüme bürünebilir. Bu ihtimali göz önünde bulundurarak mutlak suretle saç kreminizi ve kendi şampuanınızı makyaj çantanızın içerisinde bulundurmalısınız.

Parfüm ve Maskara

Partnerinize karşı iyi kokmanız ve onu kokunuzla etkilemeniz, son derece büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle mutlaka parfümünüzü yanınızda götürmeniz, alışılmışın dışında bir kokuyla partnerinizin karşısına çıkmamalısınız. Partnerinizi kokunuzla etkilemenizin yanı sıra, bakışlarınızın da son derece etkileyici olması gerekmektedir. Bunun için de kadınların bakışlarını çok çekici kılan maskarayı mutlaka makyaj çantanızın içerisinde bulundurmanız gerekmektedir. Bu ikili, balayınızın daha renkli geçmesi konusunda oldukça büyük önem taşımaktadır.

Cımbız

Vücudunuzda istenmeyen tüylerin ne zaman ve nerde çıkacağı kesinlikle belli olmamaktadır. Siz bu duruma her ne kadar önceden tedbirli alarak balayına gitseniz de, beklenmeyen bir şekilde göz önünde bulunan istenmeyen tüyler ortaya çıkabilir. Bu tüyleri kısa süre içerisinde ve pratik bir şekilde ortadan kaybetmek adına cımbızın çok büyük fayda sağlayacağını söylemek doğru olacaktır. Bu nedenle cımbızın mutlaka makyaj çantasında bulunması ve yanınızdan eksik olmaması gerekmektedir.

Nemlendirici Krem

Balayınıza çıktığınız yerin havasından, tatil programınızdan, yoğun seyahatten ve daha birçok nedenden ötürü cildinizin kuruyabileceğine ve neme ihtiyaç duyabileceğini unutmamak gerekir. Bu durumu göz önünde bulundurarak, mutlaka gittiğiniz her yerde ihtiyacınız olabilecek bir ürün olan nemlendirici kremi yanınızdan ayırmamanız son derece büyük önem taşımaktadır. Bu sayede cildiniz daha canlı ve daha etkileyici bir görünüm kazanacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. Balayı Makyaj Çantası Balayı Makyaj Çantasında Neler Olmalı? için yorumda bulun

    Balayı Makyaj Çantasında Neler Olmalı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Balayı Makyaj Çantasında Neler Olmalı? için ilk yorumu yapabilirsin.