Topuk Çatlakları İçin Doğal Çözümler

Sürekli olarak ayakta olan ve yoğun bir yaşantıya sahip olan kadınları en çok şikayet ettikleri sorunların başında topuk çatlakları yer almaktadır. Topuk çatlakları zaman zaman can sıkıcı olabilirken, bazı durumlarda da kötü görüntüsü nedeniyle çok büyük problemlere yol açmaktadır. Bu yüzden topuk çatlaklarına karşın doğal çözümleri sizler için derledik.

Topuk Çatlakları İçin Doğal Çözümler

Topuk Çatlakları İçin Doğal Çözümler

Topuk Çatlakları İçin Yumuşatıcı Bal Kürü

Topuk çatlaklarınız için hemen evde hazırlayabileceğiniz bu kür, topuğunuzun yumuşamasına ve çatlakların azalmasına yardımcı olacaktır. Bu kür için gerekli olan malzemeler bir bardak bal ve yarım kova kadar ılık sudur. Su ile balı iyice karıştırdıktan sonra ayaklarınızı 20 dakika kadar bir süre içerisinde bekletin. Bal içermiş olduğu antiseptik özelliği nedeniyle ayağınızı yumuşatır ve çatlaklardan kurtulmanıza yardımcı olur. Bilindiği üzere bal bakımında en çok kullanılan ürünlerden biridir. Bal ve su karışımını düzenli olarak uygulamanız durumunda, bir zaman sonra çatlaklardan eser kalmadığını kendi gözleriniz ile görebilirsiniz.

Yulaf Ezmesi ile Zeytinyağı Karışımı

Aslında her türlü sağlık sorununun doğal çözümü vardır ve bunun için biraz araştırma yapmak gereklidir. Topluk çatlaklarına karşın ise yulaf ezmesi ve zeytinyağı karışımından oluşan maskenin ciddi anlamda büyük bir fayda sağladığını söylemek mümkündür. 1 yemek kaşığı toz yulaf ezmesi ile 4-5 damla kadar zeytinyağını bir kabın içerisinde iyice karıştırın. Oluşan karışımı topuklarınıza iyice yedirin. Bu karşımın içermiş olduğu doğal yağ ve vitaminler, çatlaklara direkt olarak etki ederek besleyici bir rol oynarlar. Bu sayede topuklar direkt olarak kendini iyileşme sürecine alarak, çatlak sorunlarından kısa süre içerisinde arınırlar.

Pratik Bir Ayak Maskesi: Muz

Diğer kürlere ve maskelere göre muz maskesinin en pratik maskelerden biri olduğunu söylemek doğru olacaktır. Muzun mucizevi etkisine dayanarak, ayaklarınızı kısa süre içerisinde çatlaklardan ve benzeri sorunlardan anında kurtarabilirsiniz. Öncelikle bir adet muzu çok iyi bir şekilde ezmeniz ve püre haline getirmeniz gerekmektedir. Sonrasında ise bu muz püresini topuklarınıza iyi bir şekilde uygulamalı, özellikle çatlakların olduğu kısımlara özen göstererek sürmelisiniz. Sonrasında ise bir 15 ila 20 dakika arasında ayaklarınızda bu muz püresini bekletmeli ve ardından ılık su ile yıkamalısınız. Muzun içermiş olduğu vitaminler ve mineraller, topuk kısmında yer alan çatlakların iyileşmesine ve ayrıca o bölgenin ciddi anlamda nemlenmesine yardımcı olacaktır. Oldukça pratik olan muz maskesi, en kolay hazırlanabilen maskelerden biridir.

Bir Cevap Yazın

  1. Topuk Çatlakları İçin Doğal Çözüm Topuk Çatlakları İçin Doğal Çözümler için yorumda bulun

    Topuk Çatlakları İçin Doğal Çözümler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Topuk Çatlakları İçin Doğal Çözümler için ilk yorumu yapabilirsin.