Yüzdeki Benler Nasıl Geçer?

Birçok kadının ortak problemleri arasında yüzdeki benler ilk sıralarda gelmektedir. Bazı kadınlar yüzlerindeki bu benleri beğenirken bazı kadınların rahatsız olduğunu görebiliyoruz. Aslında ben dediğimiz şey  yüzümüzde oluşan siyah noktalardır. Bu sadece yüzümüzde değil vücudumuzun herhangi bir yerinde de oluşabilir. Yazımızda sizlere yüzdeki benler hakkında ve nasıl geçeceğiyle ilgili bilgi vereceğiz.

Benler Neden Olur?

İlk olarak benlerin neden oluştuğu hakkında bilgi verelim. Cildimizde yer alan melanositler olarak adlandırdığımız hücreleri kümeleşerek benleri meydana getirir. Benlerin yüzünüzde çıkmasının farklı nedenleri olabilir. Bu nedenler şu şekildedir:

-Yaşlanma

-Genetik

-Güneş ışığına çok fazla maruz kalma

-Kanser

-Hormonal değişimler

-Menopoz

-

-Sürekli kullanılan ilaçların yan etkileri

Yüzdeki Benler Nasıl Geçer?

Yüzünüzdeki benleri geçirmek için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler yer alır. Bu yöntemler şu şekildedir:

Sarımsak Maskesi

Sarımsakta yer alan doğal enzimler benlerin oluşması sırasında etkili olan pigmentleri dağıtarak bölgede oluşan koyu rengin açılmasını sağlayarak doğal renk haline gelmesine yardımcı olur. Aynı zamanda kabarcık şeklinde dışa taşmış olan benlerin düşmesine de yardımcı olur.

Uygulama Şekli

1 diş sarımsağı ezin ve gece yatmadan önce beninizin üzerine sürün. Bir bandaj yardımıyla sabit durmasını sağlayın. Beninizin üzerinde 4 – 5 saat kadar durması yeterli olacaktır. Sonrasında bandajı çıkarın ve bol su ile yıkayın. Bu yöntemi 3 -4  gün boyunca uyguladıktan sonra olumlu sonuç alacaksınız.

Elma Sirkesi Yöntemi

Elma sirkesinin yapısındaki asit bütün dünya genelinde benlerin tedavisi sırasında kullanılan bir yöntemdir. Hem kabarcık şeklinde oluşan dışa taşmış benlerde hem de normal benlerde kullanabilirsiniz.

Uygulama Şekli

Bir parça pamuğu elma sirkesiyle ıslatarak beninizin üzerine koyun. Sonrasında yara bandı ile sabitleyip bir gece boyunca durmasını sağlayın. Uyandığınız zaman bol su ile temizleyin. Bu yöntemi 10 gün boyunca düzenli bir şekilde uyguladığınız zaman olumlu sonuç aldığınızı göreceksiniz.

Hint Yağı Yöntemi

Hint yağı ben, siğil ve farklı sorunlarınızda sıklıkla kullanabileceğiniz bitkisel yağlar içerisinde yer alır. Bu yöntem bir uzun soluklu bir yöntemdir. Fakat etkisini mutlaka göreceğinizi söyleyebiliriz.

Uygulama Şekli

Birkaç damla hint yağı ile bir miktar karbonatı karıştırın. Bu karışımınızı beninize mesaj yaparak uygulayın ve kurumasını bekleyin. Karışım beninizde kuruduktan sonra bol su ile temizleyin. Bu yöntemi ben tamamen geçene kadar günde iki defa olacak şekilde tekrarlamalısınız.

Bir Cevap Yazın

  1. Yüzdeki Benler Nasıl Geçer? için yorumda bulun

    Yüzdeki Benler Nasıl Geçer? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yüzdeki Benler Nasıl Geçer? için ilk yorumu yapabilirsin.