Tığ İşi Yapanlar İçin Satabilecekleri 5 Harika Yer

El beceriniz nasıl? Arkadaşlarınızın veya ailenizden birinin günleri veya özel günler için el işi hediyeleri yapıyor musunuz? Belki sadece kendiniz için yapıyorsunuz ve çevrenizdekiler size satmanız gerektiğini söylüyor olabilir. Eğer böyle bir durum varsa el işi yaparak para kazanma fırsatlarından yararlanabilirsiniz. El işini yaparak nerede satabilirim diye düşünüyorsanız, bu yazı tam size göre! Aşağıda, el işlerinizi satabileceğiniz en iyi web sitelerini derledik. Bu e-ticaret siteleri ürünlerinizi satma konusunda yardımcı olacaktır.

Etsy

El işlerini nerede satabilirim diye soruyorsanız bu sitelerden ilki Etsy. Peki Etsy satıcılar için iyi bir yer mi?

Avantajları

 • Etsy’nin kendi paylaştığı acıkmasına göre yaklaşık 30 milyonun üzerinde müşterisi bulunmaktadır ve bu kullanıcılar geçtiğimiz yıl Etsy üzerinden 3 milyar dolarlık alışveriş yapmıştır.
 • Sitede ürün listelemek için ürün başına ödeme yapmanız gerekir ve ürününüz satıldığında Etsy sizden az bir miktar komisyon almaktadır. Şu anda Etsy kullanıcılarından aylık üyelik ücreti almamaktadır.

Tığ İşi Yapanlar

Handmade at Amazon

Bu site birçok kişi tarafından bilinmemektedir. El işi ürünlerimizi nerede satabilirim sorusunun bir diğer cevabı da Amazon sitesidir.

Avantajları

 • Amazon’un el işi mağazası olan Handmade at Amazon birçok çeşitli el işlerine açıktır. Bunlar arasında ev ürünleri, takı, tığ işi, aksesuarlar ve daha fazlası yer almaktadır.
 • Kullanıcılar zaten Amazon’u biliyor, beğeniyor ve siteye güveniyor. Amazon en popüler e-ticaret sitesidir.

Artfire

El işlerini nerede satabilirim sorusunun bir diğer e-ticaret sitelerden bir de Artfire. Artfire, vintage ve el işi ürünlerin dışında dijital sanata ve el işi malzemelerine de odaklanmaktadır.

Avantajları

 • Ürün ve dükkan sayfalarında reklam yoktur.
 • Az bir bedel ödeyerek 250’ye kadar ürünlerinizi listeleyebilirsiniz.

Ebay

El işi satabileceğiniz bir diğer e-ticaret sitesi eBay olabilir! Ancak eBay el işi ürünleri satmak için en iyi site midir? Bunun kararını sizler vereceksiniz.

Avantajları

 • eBay web sitesi insanların bildiği, güvendiği ve beğendiği bir web sitesidir. Site aktif olarak yaklaşık 160 milyondan fazla kullanıcı bulunmaktadır.
 • 50 ürünün üzerine çıkmadığınız sürece ürün listeleme bedeli için ücret ödenmemektedir. Sadece sattığınız ürünler üzerinden komisyonunuzu ödersiniz.

Zibbet

El işini nerede satabilirim sorusunun bir diğer web sitesi olan Zibbet, birçoğunuz yeni duymuş olabilir.

Avantajları

 • Yaklaşık 60 binden daha az satıcısı bulunan Zibbet’te Amazon, Etsy ve eBay’e göre daha az rekabet bulunmaktadır.
 • Aylık ücret kişiselleştirilmiş alan adı ve web sitesini de kapsamaktadır.

Bir Cevap Yazın

 1. Tığ İşi Yapanlar İçin Satabilecekleri 5 Harika Yer için yorumda bulun

  Tığ İşi Yapanlar İçin Satabilecekleri 5 Harika Yer için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tığ İşi Yapanlar İçin Satabilecekleri 5 Harika Yer için ilk yorumu yapabilirsin.