Tektaş Yüzükler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Özel günlerin özellikle evlilik tekliflerin vazgeçilmezi tektaş yüzük hakkında hiç bilmediklerinizi sizler için hazırladık.

Thales Pırlanta olarak her özel gününüze anlam katacak evlenme tekliflerinizde ‘Evet’ cevabını alacağınız muhteşem tektaş tasarımlar sizleri bekliyor.

Her kadının hayali olan tektaş yüzük sevdiği adamdan gelince anlamlı olmaktadır.

Sürpriz bir evlenme teklifi ile sonsuza kadar hayatınızı birleştirmek istediğiniz sevgilinizi Thales Pırlantanın harika tektaş modelleri ile mutlu edebilirsiniz.

Tektaş Yüzüklerin Bilinmeyenleri

Tektaş yüzük modelleri içinde en popüler kesim yuvarlak kesimdir. Seçim yapacağınız yüzüğün modeline bağlı olarak ışığı en iyi yansıtan kesimdir. Maksimum ışık, parlaklık ve berraklık açısından görenlerin ışıltısına kapılacağı bir kesim şeklidir.

Son yıllarda oldukça popüler olmasına rağmen tektaş yüzük 1477 yılında Avusturyalı Archduke Maximilian nişanlısına aşkını sembolleştirmek için tektaş bir pırlanta hediye etmesi ile popülerlik kazanmaya başladı.

Antik kültürde sol elin üçüncü parmağı Vena Amoris isimli damarın kalbe doğru ilerlemesi bu damara Aşk Damarı adı verilmiş ve Tektaş yüzüğü bu parmağa takmak bir gelenek haline gelmiştir.

Tektaş yüzüklerde kullanılan pırlantanın ortalama karat ağırlığı 0.37 civarındadır bu karat ağırlığındaki yüzük modelleri için Thales Pırlantanın sitesinden tasarımlara göz atabilirsiniz.

Sevgililer günü pırlanta satıcıları için en önemli günlerden biridir. Buna rağmen nişan ve pırlanta satışları en fazla Aralık ayında gerçekleşir.

Elmas değerli madeni M.Ö 800 yıllarda Hindistan’da keşfedildi fakat 15. Yy kadar düğün ve nişan gibi etkinlerde kullanılamadı.

Tektaş Yüzük Kadınlar için Neden Önemli?

Tektaş yüzük modellerinde bir adet taş vardır. Bu değerli taş pırlanta yani sonsuza dek yaşayacak nadir değerli taşlardan biridir.

Sonsuz aşkı, sadakati ve tek olmak gibi anlamlara geldiği için tektaş yüzükler kadınlar için oldukça önemlidir.

Sonsuza dek benim için teksin ve sadece sen varsın anlamlarına gelen tektaş yüzük her kadının hayalidir. Bu yüzük sevdiği adamdan gelirse elbette daha anlamlı olmaktadır.

Erkeklerin sevdikleri kadın için sonsuz aşkı tektaş yüzükler ile vaat etmektedir. Birbirinden özgün tektaş modelleri Thales Pırlanta ’da sizleri bekliyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Tektaş Yüzükler Hakkında Bilinmesi Gerekenler için yorumda bulun

    Tektaş Yüzükler Hakkında Bilinmesi Gerekenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tektaş Yüzükler Hakkında Bilinmesi Gerekenler için ilk yorumu yapabilirsin.