Selülit Nasıl Geçer?

Hareketsiz bir yaşam sürmenin, yanlış ve düzensiz beslenmenin ve yaşlanmanın getirdiği en can sıkıcı sorunlardan biri olan selülit; aynı zamanda özgüvenimizi kaybetmemize ve dilediğimiz kıyafetlerimizi gönlümüzce giyemememize neden oluyor.

Yaz aylarında en beğendiğimiz şortlarımızı ve bikinilerimizi gardırobumuzun en ücra yerlerine bizi saklamak zorunda bırakan selülitler, aslında birkaç doğal yöntem ile kısa süre içerisinde tedavi edilebiliyor.

Bu yazımızda kısaca selülit nasıl geçer? sorusunu yanıtlamak yani selülitlerinizden kurtulmanıza yardımcı olacak birtakım püf noktalardan bahsetmek istiyoruz.

İşte; selülitleri gidermenin en etkili ve en kolay doğal yöntemleri:

 • Düzenli ve dengeli bir şekilde beslenin

Özellikle bacak bölgesinde görülen selülitlerin en önemli nedenlerinden biri olan dengesiz beslenme alışkanlığı; vücudumuzdaki yağ hücrelerinin büyümesini beraberinde getirerek, cildimizde portakal kabuğu şeklinde bir görünümün oluşmasına zemin hazırlıyor.

Bu yüzden fazlalık kilolarınızdan bir an önce kurtulmak adına düzenli bir şekilde beslenmenizi, sık sık kilo alıp vermekten kaçınmanızı öneriyoruz. Aksi halde beslenme düzeninizdeki yanlışlıklara bağlı olarak başta bacak bölgesi olmak üzere cildinizin farklı bölgelerinde yeni selülit oluşumu ile karşılaşabilirsiniz.

 • Yeterli miktarda su için

Selülit oluşumunu tetikleyen yetersiz miktarda su tüketimi; kilo almamıza neden olmanın yanı sıra cildimizde hiç beklediğimiz anlarda yeni selülitlerin baş göstermesine aracılık ediyor.

Gün içerisinde en az 2 litre su içerek; daha formda ve fit görünen bir fiziğe kavuşabilirsiniz.

 • Selülit oluşumunu hızlandıran besinleri tüketmeyin

Başta kızartma çeşitleri ve aşırı tuzlu besinler olmak üzere pek çok gıda; selülit oluşumunu hızlandırabiliyor. Besinlerin bu olumsuz etkisiyle yüzleşmek zorunda kalmamak adına sık sık şekerleme, alkol, aşırı tuzlu besin, kafein ve kızartma tüketmekten vazgeçin.

 • Düzenli olarak spor yapın

Kalp ve damar sağlığını korumanın en etkili yöntemlerinden biri olan düzenli olarak spor ve egzersiz yapma alışkanlığı; bir yandan da fazla kalorilerinizi daha kısa bir sürede yakmanıza imkan tanıyor.

Özellikle bacaklarınızı şekillendirici, ağırlık kullanarak yapacağınız birtakım egzersizler sayesinde selülitlerinizle vedalaşabileceğiniz gibi yeni selülit oluşumunu da en aza indirgeyebilirsiniz.

Selülitleri Gideren Maske Tarifi:

Malzemeler:

 • 10 adet limon
 • 20 adet aspirin
 • Susam yağı

Hazırlanışı:

 • İlk olarak 10 adet limonun suyunu çıkarın ve limon suyunu bir kaseye aktarın.
 • İkinci aşamada 20 adet aspirini ezin ve toz haline gelen aspirinleri limon suyuna ilave edin.
 • Karışıma kasedeki limon suyu kadar da susam yağı ekleyin.
 • Her sabah ve akşam elde ettiğiniz bu su ile vücudunuzdaki selülitli bölgelere masaj yapın.
 • 1 ay boyunca bu maskeyi uyguladığınız takdirde selülitlerinizde azalmaya ve iyileşmeye tanık olabilirsiniz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

 1. Selülit Nasıl Geçer? için yorumda bulun

  Selülit Nasıl Geçer? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Selülit Nasıl Geçer? için ilk yorumu yapabilirsin.