Saçtaki Kızıllığı Almak için 5 Etkili Yöntem

Saçın kızıllığını almak için yöntemler nelerdir, boya sonrasında saçlarda oluşabilecek kızıllığı nasıl engelleyebilirsiniz? Bu yazıda bu sorulara cevap arayacağız. Aşağı saçın kızıllığını almak için doğal yöntemlerle ilgili önerilerimizi okuyabilirsiniz. Bu yöntemleri yapmadan önce saçınızın küçük bir kısmında deneme yapmanızı tavsiye ederiz. Eğer sonuçtan memnun kalırsanız ve saçınızda herhangi bir yıpranma yaşanmazsa tüm saçınıza uygulayabilirsiniz.

Saçın Kızıllığını Almak İçin Yöntemler

  • Duşta saçınıza normal şampuan yerine mor şampuan. Mor şampuanlar saçınızdaki kızıl ve turuncu tonlarını giderip daha küllü bir renk oluşmasını sağlar. Mor şampuanı kullanırken etkili ve bilinen markaları tercih etmenizde fayda vardır.
  • Saçınızı küllü bir boya ile boyayabilirsiniz. Normalde kullanılan rengi ile aynı tonda fakat küllü olan bir boyayı tercih etmeniz gerekir. Üzerinde küllü ibaresi yazan boyaları tercih ederek turuncu ve kızıl rengi alabilirsiniz.
  • Saçınızı boyarken kullanılan saç boyasını gri bir renk ile karıştırın. Bu sayede gri renk turuncu oluşumunu engelleyecektir ve saçınızın daha doğal görünmesini sağlayacaktır.
  • Kumral renkli bir boyadan biraz boyama kabına dökün. Üzerine bir miktar oksidan ekleyin. Sonra içerisine su ekleyerek seyreltin. Bu karışımı saçınızın tüm alanına sürün. Yaklaşık 15 ile 20 dakika bekleyin. Bekleme işlemi tamamlandıktan sonra saçınızı mor şampuanla cila yaparak yıkayın. Bu yöntemle saçınızdaki kızıl tonlar etkili ve kolay bir şekilde kurtulacaksınız.
  • Son olarak tüm saçınızı küllü sarıya boyayın. Birkaç gün geçtikten sonra saçınızı istediğiniz renkte tekrardan boyayabilirsiniz. Saçlarınızın altında oluşan turunculuğu kapatacaktır ve saçlarınız ışıldayacaktır.

Bu yöntemleri uyguladığınızda saçınızı yıpratmamaya özen göstermeniz gerekir. Saçınızın yıpranmaması için doğal yağlar ve koruyucu ürünler kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Saçtaki Kızıllığı Almak için 5 Etkili Yöntem için yorumda bulun

    Saçtaki Kızıllığı Almak için 5 Etkili Yöntem için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Saçtaki Kızıllığı Almak için 5 Etkili Yöntem için ilk yorumu yapabilirsin.