Saç Kremi Ne İşe Yarar, Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Saçınızı şekillendirmek, özellikle zaman sıkıntısı çekiyorsanız, saç rutininizin sıklıkla atlanan adımıdır! Tüm saç bakım ihtiyaçlarınızı karşılamak için duş sürenizi nasıl en üst düzeye çıkarabilirsiniz? Neden saç kremine ihtiyacın var ki? Şöyle söyleyelim, sıkı çalışmanızı temel nemle kapatmak, saç sorunlarınızın çoğunu giderebilir.

Saç Kremi Nedir?

Saç kreminin ne olduğu ve sizin için ne yaptığıyla başlayalım. Saç millerinizin uçlarını nemlendirmek için genellikle silikonlar, yağlar ve yumuşatıcılar gibi bileşenlerden oluşur. Şampuanlama doğal yağlarınızı yok ettiğinden, saç kremi kullanmak saçınızın kaybettiği nemi geri getirir.

Kimler Saç Kremi Kullanmalı? Saç Kremi Ne Yapar?

Şampuan kullanıyorsanız, kesinlikle bir saç kremine ihtiyacınız var. Cildimiz ve saçımız, sağlıklı bir nem seviyesini korumak için vücudumuzun doğal olarak ürettiği yağlara güvenir. Şampuanlamadan sıyrılan doğal yağları geri getirmek çok önemlidir. Saç tipinize veya yapılan hasarın miktarına bağlı olarak, saçınız ciddi oranda nem eksikliği yaşıyor olabilir. Mükemmel saç rutininizi bulmak için saç tipinize göre saç kremini nasıl kullanacağınızı kontrol edin;

Kuru veya Hasarlı Saçlar – Saç boyası, ısıyla şekillendirme, kimyasal işlemler, kirlilik ve daha fazlası ile aşırı işlemden dolayı bukleleriniz kızarmışsa, yapılan hasarı onarmak için bakım çok önemlidir. Kimyasal işlem görmüş saçlarınızı mümkün olduğunca fazla nemle güçlendirmek, kıvırcık, kuru saçları kısa sürede tatlı buklelere dönüştürecektir. Çörek Otu Yağı veya Fas Argan Yağı gibi ultra besleyici yağlar içeren derin kremler arayın. Şampuanlamadan sonra saç kremi uygulayın ve besleyici nemin gerçekten emilmesini sağlamak için birkaç dakika daha saçınızda bekletin.

Saç Kremi

Yağlı Saçlar – Zaten yağlı saçlara nem eklemek garip görünse de, aşırı üretken yağ bezlerinizi dengelemenin ve saçınızın taze ve temiz görünmesini sağlamanın anahtarıdır. Saçınız hızla yağlanırsa, yağ bezleriniz nem eksikliğini fazlasıyla telafi ediyor olabilir. Yağ saç derisinde üretildiğinden, her zaman saçınızın geri kalanına aktarılmaz. Yani, Hindistan cevizi ve avokado doğal saç kremi gibi ürünler yeni en yakın arkadaşınızdır!

Kalın Saç – Kalın saçın = sağlıklı saç olduğunu varsayabilirsiniz, ancak durum her zaman böyle değildir. Daha kalın saç telleri, saç derinizdeki kir ve yağ birikimini maskeleyebilir. Bu, doğal yağlarınızın ipliklerinizin geri kalanına inmesini daha da zorlaştırır. Bu kuruluğu önlemek için, arındırıcı bir şampuandan sonra Hindistan cevizi sütü saç kremi gibi besleyici maddelerle bakım yapmak, optimal saç sağlığını korumak için önemlidir.

Sıkı Kıvırcık Saç – Kalın ve yağlı saçlara benzer şekilde, doğal yağlarınız saç derinize takılır ve asla tam bir nemlendirme için saç tellerini aşağıya çekmez. Haftada 1-2 kez şampuanladıktan sonra bakım yapmayı ve saç folikülündeki nemi kapatmak için saçınızı besleyici maske, saçta bırakan saç kremi veya saç yağı gibi yıkadıktan sonra haftalık saç bakımları yapmayı deneyin.

Bir Cevap Yazın

  1. Saç Kremi Ne İşe Yarar, Faydaları ve Zararları Nelerdir? için yorumda bulun

    Saç Kremi Ne İşe Yarar, Faydaları ve Zararları Nelerdir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Saç Kremi Ne İşe Yarar, Faydaları ve Zararları Nelerdir? için ilk yorumu yapabilirsin.