Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Bazen yüz yıkamadan şampuanlara kadar güzelliğin temellerini gözden kaçırırız. Hayatımız boyunca uyguladığımız küçük günlük ritüellerimize o kadar alıştık ki, bu ürünlerin aslında birçok değişkeni ve onları kullanmanın farklı yolları olduğunu unutuyoruz.

Çok sık şampuanlamanın saçınıza zarar verebileceğini biliyor muydunuz? Bu doğru, ancak saçınızın sadece temiz değil, aynı zamanda sağlıklı ve kafanızda kalması için ihtiyaç duyduğu yağlara ve besinlere sıkı sıkıya tutunmasını sağlamanın kesin bir yolu var. İşte bu yüzden daha az şampuanlamaya ve daha fazla bakım yapmaya başlamanın zamanı gelmiş olabilir! Bu konuda bize güvenin, saçlarınız size daha sonra teşekkür edecek.

Saç kremi kesinlikle bu kategoriye girer. “Saç kremi nasıl kullanılır” sorusunun cevabının oldukça açık olduğunu düşünebilirsiniz ancak pratikte, bu öğeyi kullanmak bir birçok alternatif uygulama seçeneğine sahiptir. Ve saç tipinize en uygun olanı görmek için onu kullanmanın yeni yollarını denemeye değer. İşte, uzmanlardan saç kremi kullanmanın en iyi yollarından bazıları;

Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

  • Şampuanınızı tamamen duruladıktan sonra saç kreminizi alın ve işe başlayın. İhtiyacınız olan miktar yine uzunluğa bağlı olacaktır. Kısa saçlar için az bir miktar yeterli olacaktır.
  • Şampuan fırçanızı alın ve saç kremiyle masaj yapmaya başlayın. Saç kreminin şampuanla aynı kıvamda olmadığını unutmayın, çok daha kalındır. Bu nedenle, yaymakta zorlandığınızı düşünüyorsanız, saçınıza biraz su uygulamak için başınızı bir saniyeliğine duşun altına daldırın.
  • Tamamen kaplandığında, oturmasına izin verme zamanı! Hemen durulamayın. Sacınızda biraz bekletin. Saç kreminden gelen tüm vitaminlerin, besinlerin ve uçucu yağların foliküllere doğru yol almak için zamana sahip olması önemlidir. Beklerken, en sevdiğiniz vücut yıkama ve lif kabağını alın ve vücudunuzu yıkayın. Bu, saç kreminin sihrini kullanması için bolca zaman olacak. Ardından son bir durulama, duşunuzu alıp yola çıkmanızı sağlayacaktır.

Saç Kremi

Ne Sıklıkta Saç Kremi Kullanmalıyım?

Şekillendirmeniz gereken miktar tamamen saçınızın uzunluğuna bağlı. Yeni büyüme, saç derisine yakın saçlar, çok fazla nemlendirme veya restorasyon gerektirmez. Ancak saçlarınız daha uzunsa, saç tellerinin uçlarına gerçekten dikkat etmeniz gerekir. Bu, saçın hasar görmeye ve kurumaya en yatkın kısmı olacaktır. Yani, saçınız kısaysa, haftada beş kez bakım yapmak size iyi gelecektir. Ancak saçınız uzunsa, her gün bakım yapılması önerilir. Saç kremi ile ilgili harika olan şey, saçınızı aşırı nemlendirmenin neredeyse imkansız olmasıdır, ancak bu uyarı işaretlerine karşı dikkatli olun, bu konuda çok zorlanıyor olabilirsiniz.

  • yağlılık
  • hacim eksikliği
  • Aşırı parlaklık
  • Isı ile şekillendirme zorluğu

Bu belirtilerden herhangi biri ortaya çıkarsa, sizin için en iyi olanı bulana kadar durum rutininizi biraz geriye doğru ölçeklendirin.

Bir Cevap Yazın

  1. Saç Kremi Nasıl Kullanılır? için yorumda bulun

    Saç Kremi Nasıl Kullanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Saç Kremi Nasıl Kullanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.