Saç Bakımı

Saçlar, vücutta görünüm bakımından en etkin rol oynayan bölgelerden biridir. Saçların sağlıklı ve temiz bir görünüme sahip olması, hem kişi hem de iletişim kurduğu çevre için oldukça önemli bir konudur. Bu nedenle saçın yapısı ve düzenli bakımı, aynı zamanda bakım için kullanılan yöntemler oldukça hassasiyet gerektirmektedir.

Saç Görünümünü Etkileyen Durumlar

Kişinin mevcut saç görünümünü, genetik ve fiziki olarak birçok faktör etkilemektedir. Bu faktörler arasından sıklıkla saç dökülmesi ile karşılaşılmaktadır. Belli makul oranların dışında gerçekleşen saç kayıpları, kişinin saçlarındaki dolgun ve bakımlı görünümünün yitirilmesine sebep olur. Saç dökülmesi, çevresel ve kişinin fizyolojik durumuna göre birçok sebebe bağlanabilir. Bu sebepler arasında ise en çok vücuttaki kollajen oranı önem arz etmektedir.

Vücuttaki Kollajen Oranının Önemi

Kollajen, vücut için en temel proteinlerin arasında yer almaktadır. Birçok tipleri olmasıyla beraber ciltte bulunan tip1 ve kemiklerde bulunan tip2 kollajen oldukça önemlidir. Yüksek aminoasit bulunduran kollajen proteinleri, dokuların iskelet ile buluşmasını sağlayarak vücudun desteklenmesini sağlar. Bunların dışında cildin sağlıklı olmasının ve parlak görünümünün dışında; saç, tırnak ve dişlerin de güçlenmesinde rol oynar.

Genel olarak insan vücudunda 30 yaşından sonra azalma gösteren kollajen proteinleri, eksikliğinde vücudun belli hassasiyetler oluşturmasına neden olur. Bu hassasiyetlerden biri olan saç dökülmeleri, vücuttaki kollajen oranının düşüklüğünden etkilenmektedir. Hassasiyetlerin giderilmesinde rol oynayan collogen impact ise sıklıkla tavsiye edilmektedir.

Collogen Impact Nedir?

Vücuttaki kollajen oranının uygun düzeylerde bulunması; saç dökülmelerine engel olup, mevcut saçların onarımını sağlar. Aynı zamanda saçların sağlıklı ve güçlü görünümüne de kavuşması için kollajen proteini vücut için oldukça gereklidir. Ancak belli bir yaştan sonra vücutta bu proteinin azalması, saç dökülmesi gibi problemleri kaçınılmaz hale getirir. Buna engel olmak için uzman Dr. Sami Tan Sarıgül tarafından hizmete sunulan collogen impact, gönül rahatlığı ile tercih edilmektedir.

Collogen Impact Kullanımının Avantajları

Collagen impact, kollojen eksikliğinin vücutta oluşturduğu mağduriyetlerin en aza indirilmesini sağlayan bir üründür. Bu ürün, vücuttaki saçların uzamasındaki hızlı sağlıklı bir şekilde artırır ve güçlü görünümüne kavuşmasını sağlar.

Cildin taze ve sağlıklı görünmesini sağlayan kollajen proteini, son zamanlarda kadınlar arasında oldukça popüler hale de gelmiştir. Cildin oldukça genç ve güzel görünmesini sağlayan bu protein, yaşlanmayı durdurup kırışıklıkların en aza inmesini sağlar. Collagen impact kullanımı ile de belli yaştan sonra kollajen azalması önlenir ve cildin taze kalmasının devam etmesi sağlanır.

Detaylı bilgi için : https://www.drsammys.com/

Bir Cevap Yazın

  1. saç dökülmesi Saç Bakımı için yorumda bulun

    Saç Bakımı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Saç Bakımı için ilk yorumu yapabilirsin.