Nereme Dövme Yaptırabilirim?

Son yıllarda popülerliği giderek artan, hemen hemen herkeste rastladığımız dövmeler; birbirinden ilginç ve sıra dışı modelleri ile kadınların ve erkeklerin bedenlerini süslemeye devam ediyor. Harika bir süsleme sanatı olarak bilinen dövme; eskiden daha çok rock müzikle ilgilenen ve rock müzik tutkunları tarafından tercih edilen bir sanat olsa da günümüzde arabesk sevdalılarında bile dövmelere rastlayabiliyoruz.

Bazı kişiler tarafından yalnızca daha güzel ve estetik görünmek adına tercih edilen tattoo yani dövmeler; kimileri içinse kendi hayat görüşlerini diğer insanlara yansıtmanın en güzel araçlarından biri olarak kullanılıyor. Öyle ki göğsünün üstüne sevgilisinin ismini yazdıranların yanı sıra koluna barış işareti yaptırarak, yaşam felsefesini diğer insanlarla paylaşan insanlara da sıklıkla rastlayabiliyoruz.

Yakın zamanda dövme yaptırmayı düşünüyorsanız; nereme dövme yaptırabilirim? Başlıklı bu yazımızı mutlaka okumanızı öneriyoruz:

  • Göğüs dövmeleri:

Daha çok kalbi ve aşkı temsil ettiği için sol göğüs üzerine yaptırılan dövmeler; özellikle göğüs dekoltesi kullanmaktan hoşlanan bayanlara çok ama çok yakışıyor.

Minik bir kelebek motifinin yer aldığı ya da kedi patilerinin bulunduğu göğüs dövmeleri; göğse en çok yakışan dövmeler arasında ilk sıralarda bulunuyor.

Erkeklerse daha çok kuru kafa ve hayvan motifli dövmeleri göğüslerine yaptırmaktan hoşlanıyorlar.

Sevgilisine duyduğu aşkı dağlara yazma fırsatı bulamayan günümüzün Leyla ve Mecnunları ise sevgililerinin isimlerini göğüslerine yazdırıyor.

  • Bel dövmeleri:

Özellikle kadınlar tarafından yoğun ilgi gören bel dövmeleri; daha çok dikenli tel gibi ince ve beli kavrayan dövmelerden oluşuyor.

Bel ve kalça hatlarını ön plana çıkaran bu dövmeler; yaz aylarında mini bir crop top bluz ya da elbise giyildiğinde kadınlar, tüm zarafetlerini de sergilemeyi başarıyorlar.

Kendi kendinize nereme dövme yaptırabilirim? diye düşünüyorsanız, daha seksi ve çekici görünmek adına bel dövmelerine bir şans verebilirsiniz.

  • Kol ve bilek dövmeleri:

Vücudunuzdaki dövmenin sıradan bir t-shirt giydiğinizde bile görünmesini diliyorsanız; kolunuz boyunca uzanan bir dövme yaptırabilirsiniz.

Kış aylarında bile dövmenizin görünmesi adına bileğinize minik ama son derece anlamlı bir dövme yerleştirebilirsiniz.

Dilerseniz; parmaklarınıza bile sevgilinizin baş harflerini teker teker yaptırabilir; parmaklarınıza her baktığınızda sevgilinizi bir kez daha hatırlayabilir ve onun aşkını kalbinizde hissedebilirsiniz.

  • Ayak bileği dövmeleri:

Yine kadınlara oldukça yakışan ayak bileği dövmeleri, topuklu ayakkabı giymekten keyif alan kadınların vazgeçilmezleri arasında bulunuyor.

Şıklığın timsali haline gelen ayak bileği dövmelerinin halhal şeklinde olanları ise kadınları her gün halhal takma derdinden kurtarıyor.

Uzun lafın kısası, bedenimizi sevmemize olanak tanıyan dövmeleri vücudunuzun her yerine yaptırabilir, dilerseniz tüm vücudunuzu boş bir yer kalmayacak şekilde dövme ile kaplatabilirsiniz.

Şimdiden bol şans.

Bir Cevap Yazın

  1. Nereme Dövme Yaptırabilirim? için yorumda bulun

    Nereme Dövme Yaptırabilirim? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Nereme Dövme Yaptırabilirim? için ilk yorumu yapabilirsin.