Microblading

Kadınların bakıma harcadıkları zaman ve paranın yüksek olması sebebiyle sektörün gelişmesi hızlanmıştır. Teknolojinin de gelişmesi ile yeni yöntemler ortaya çıkartılmış ve çarpıcı sonuçlar alınmaya başlanmıştır. Maliyeti düşen sistemler ile, kalıcı sonuçlar yüzleri güldürmüştür.

 

Yüz Görünümü Kaşlarla Vurgulanır

Her insanda olduğu gibi yüzün şekli ve yapısı çok önemlidir. Var olan bakımı bir adım öne çıkartarak daha pürüzsüz ve canlı bir cilt görünümü elde edilebilir. Kaş ve kirpikler, yüzdeki önemli bölgeler olarak adlandırılır ve kabul edilir. Yüze form veren ve görünümünü ciddi olarak değiştiren kaş yapısı, bakım ve yeniliklerle sonuç bulmaktadır.

 

Microblading Uygulaması ve Kaşlar

Modaya göre değişen kaş yapıları, seyreltilmesi durumunda geri gelmeyecek seviyeye düşebilmektedir. Kaş kalınlaştırmak ve belirgin bir moda getirmek için kimi zaman sıradan yöntemler yeterli gelmeyebilir. Bu durumda profesyonel bir uygulama yaptırılması elzemdir. Kaşların belirginleştirilmesi, kalın görünmesi ya da formlu bir duruş yakalanması için uygulanan kısa süreli kalıcı yönteme microblading denmektedir. Bu sistem dahilinde mikro çizikler atılarak kaş görünümü desteklenmekte ve profesyonel bir doğallık yaratılmaktadır. Dövme yaptırmak ile aynı anlamda düşünülse de, microblading kapsamı çok ince çizikler atılmasıdır. Atılan çizikler kaş teli görünümündedir ve kaş aralarına atıldığı için doygunluk sağlar. Cildin tipi ve yapısına göre değişkenlik gösteren sonuçları ile, kalıcılığı kişiden kişiye göre değişmektedir. Uygulama yapılmadan önce cilt analizi sonucu doğru yönlendirmeler yapılacaktır. İlerleyen zamanlarda, kaş modasının değişmesi sonucu farklı uygulamalar yapılabilmesi için kalıcı olmayan uygulamaların seçilmesi doğru olacaktır.

 

Uygulama sonrası normal yaşama direk dönülebilir. Bölgenin kısa süre su ile teması kesilmeli, nemli tutulmalıdır. Lezyona açık bölge olarak değerlendirildiğinden dolayı antiseptik krem ile desteklenmesi önerilmektedir. Uygulamayı isteyen herkes yaptırabilir. Sonuçları herkes tarafından kabul edilmektedir. Mikroblading uygulama fiyatı, cilt tipi ve kişiye göre değişmektedir. Yapılacak uygulama sıklığı ve tipine göre farklı fiyatlar ortaya çıkmaktadır. Doğal bir görünüm elde edildiğinden dolayı sıklıkla kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Uygulamayı yaptırmaya karar veren kişilerin sonradan pişmanlık yaşamaması gerekir; bu açıdan iyice karar verilmesi gerekir ve uygulamaya yetkili kişi tarafından geçilir.

 

Kaynak: https://www.tirnakbutik.com/microblading-kas/

 

Bir Cevap Yazın

  1. Microblading için yorumda bulun

    Microblading için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Microblading için ilk yorumu yapabilirsin.