Microblading Kıl Tekniği

Kaşlar yüzümüzün belki de en değerli aksesuarı. Ufak değişikliklerle yüzümüzün ifadesinin tamamen değişebilmesine etki eden kaşlarımız için yazılmış pek çok şarkı sözü de vardır. “Sendeki kaşlar bende de olaydı yar, kaşları senden rastığı benden, ela gözlü küçük hanım ayrılamam ben senden” şarkı sözlerinde bile kaşlara duyulan hayranlık ve imrenme ortaya koyulmaktadır.

 

Kıskanılan, imrenilen, hayal edilen kaşlara ulaşmak günümüzde hiç zor değil! Özellikle 3d kıl tekniği olarak isimlendirilmeye de başlanan microblading yarı kalıcı makyaj uygulaması ile birlikte artık her kadın kaşlarıyla ilgili olumsuzlukları tamamen ortadan kaldırma şansına sahip.

 

Microblading Kıl Tekniği Nedir?

 

Microblading kıl tekniği tavsiye ediliyor mu, microblading fiyatları, microblading kaş zararları, microblading ne demek, microblading kaş yaptıranlar, microblading kaş döker mi, kıl tekniği kaş nedir, kıl tekniği kaş fiyatları 2021, kıl tekniği kaş döker mi gibi çeşitli sorular, şu sıralar cevapları en çok merak edilen popüler soruların başında gelmekte. Tüm bu sorular içinde ilk olarak cevaplanması gereken microblading kıl tekniği nedir sorusudur.

 

Microblading 3d kıl tekniği yüz hatlarının önemli bir parçası olan kaşların daha güzel ve daha etkileyici görünmesini hedefleyen bir yarı kalıcı makyaj tekniğidir. İfadelerimizin ayrılmaz parçası olan kaşlarımızın yüzümüz ile ahenk içinde olması, bunun yanında dışarıya estetik bir görünüm sunuyor olması oldukça önemlidir. Aksi halde yüz ifadesi soluk, yorgun, üzgün ya da yaşlı görünebilir.

 

Microblading kaş tasarımı, kalıcı makyaj uygulamaları arasında en sık başvurulan makyaj uygulamalarından biridir. Aslında pek çok farklı kaş tasarım yöntemi bulunmaktadır ancak özellikle son dönemde 3d kıl tekniği, en yaygın olarak başvurulan kaş tasarımı yöntemlerinden biri durumuna gelmiştir.

 

Microblading 3D Kıl Tekniği Nasıl Yapılır?

 

Microblading 3d kıl tekniğinin nasıl uygulandığından da kısaca bahsetmek gerekirse birkaç aşamadan oluşan bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. İlk aşamada özel microblading kalemiyle kaşlar çizilir. Herkesin yüz anatomisi, yüz şekli farklı olduğu için herkes için yapılan kaş tasarımları kuşkusuz farklılık göstermektedir. Buna bağlı olarak kişinin yüz hatlarına uygun bir çizim yapılır ve ardından üzerinde işlem gerçekleştirilecek kişinin onayına sunulur. İki tarafın onayının ardından ortalama olarak 1 saat içinde microblading işlemi tamamlanmış olur.

Bir Cevap Yazın

  1. Microblading Kıl Tekniği için yorumda bulun

    Microblading Kıl Tekniği için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Microblading Kıl Tekniği için ilk yorumu yapabilirsin.