Meme Büyütme Ameliyatı

Kadınların meme hacimlerinden dolayı yaşadıkları sorunları ortadan kaldırmak amacı ile tercih ettikleri operasyona meme büyütme ameliyatı denir. Memelerin arzu edilen hacme kavuşması sağlanırken kadınlar için özgüven kazancı da sağlanır.

Memeler, kadınlar için sağlıklı ve ortalama büyüklüğe sahip olması gereken organlardandır. Meme küçüklüğü nedeni ile pek çok kadının sosyal yaşantısında sorun yaşadığı bilindiğinden büyütme ameliyatı ile hem özgüven hem de daha iddialı bir görüntüye sahip olunur. Siz de memelerinizin gereğinden daha küçük olduğunu düşünüyorsanız mutlaka uzman bir hekimden destek almalısınız. Peki, bu ameliyat nasıl gerçekleştirilir? Kimler bu ameliyata başvurabilir?

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Gerçekleşir?

Meme büyütme operasyonu öncesinde doktor, hastanın genel anlamda muayenesini gerçekleştirerek olası riskleri dikkate alır. Bu anlamda hastanın ameliyata engel bir durumu yoksa ön çalışmalara başlanır. Meme yapısı incelenen ve görselleştirme ile birlikte bir projeksiyon gerçekleştirilen hastanın beklentileri dinlenir. Beklentileri doktor tarafından değerlendirilen hastaların en doğru şekilde yeni memelere sahip olması adına çalışmalar tamamlanır.

Ameliyat öncesinde doktor tavsiyelerine uyması gereken hastaların bu sayede daha kaliteli sonuçlar alınmasına katkı sağladığı bilinir. Siz de meme büyütme ameliyatı ile doğru sonuçlar elde etmek istiyorsanız mutlaka hekim tavsiyelerine uymalısınız. Aksi takdirde görsel olarak sizi çok memnun etmeyecek bir sonuç ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ameliyat sürecinden sonra sizleri nasıl bir sürecin beklediğini merak ediyor musunuz? O halde gelin nasıl bir süreç yaşayacağınıza daha yakından göz atalım!

Meme Büyütme Ameliyatı Riskli midir?

Cerrahi müdahalelerin hemen hepsinde olduğu gibi meme büyütme operasyonlarında da belli başlı riskler vardır. Olası risklere karşı doktor tarafından uyarılacak olsanız da aşağıdaki durumlarla karşılaşma ihtimalinizin olduğunu mutlaka bilmelisiniz.

  • Meme implantı olarak bilinen yapının şeklini bozan skar dokuları,
  • Memelerde görülen ağrılar,
  • Enfeksiyon riskleri,
  • Meme ucunda ve memenin diğer kısımlarında yaşanan his değişiklikleri,
  • İmplant kaçakları

Yukarıdaki konularda sorun yaşamanız muhtemel olsa da bu noktada hekim uyarılarını dikkate almanız gerekir. Başarılı sonuçlar için uyarıları dikkate almalısınız. Aksi takdirde memeleriniz arzu ettiğiniz şekilde büyümeyecek ve daha kötü görünebilecektir.

Kaynak : https://turkerustun.com/meme-buyutme-ameliyati-izmir/

Bir Cevap Yazın

  1. meme-buyutme-ameliyati Meme Büyütme Ameliyatı için yorumda bulun

    Meme Büyütme Ameliyatı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Meme Büyütme Ameliyatı için ilk yorumu yapabilirsin.