Kötü Giden İlişki Nasıl Düzeltilir?

Hangimiz zaman zaman sevgilimizle tartışmıyor; ardından bunun pişmanlığını hissederek, ondan özür dilemenin yollarını aramaya başlamıyoruz ki? Ancak bazen; her ne yaparsak yapalım, ilişkimizi bir türlü yoluna sokamıyor; sevgilimizi ne kadar çok seversek sevelim, ayrılmayı bile düşünüyoruz.

Son zamanlarda sevgilinizle sık sık kavga etmeye başladıysanız; aranıza bir soğukluk girdiyse, artık onun size mutluluktan çok üzüntü verdiğini düşünüyorsanız, ayrılma fikrini bir kez daha gözden geçirmenizi ve ilişkinizi düzeltmek adına yoğun bir gayet göstermenizi öneriyoruz.

Bu yazımızda kısaca kötü giden nasıl düzeltilir? sorusunu yanıtlamaya çalışacağız. İşte; sevgilinizle aranızı düzeltmenize yardımcı olacak önerilerimiz:

  • Onunla baş başa yemeğe gidin

Tıpkı aşkınızın ilk günlerindeki gibi ona ne kadar değer verdiğinizi bir kez daha sevdiceğinize hatırlatmak adına onu şık bir restoranda yemeğe götürebilir; onun kalbini kazanmayı başarabilirsiniz.

Özür niyetindeki bu yemek davetinde onunla aranızı düzeltmek istediğinize değinebilir; sık sık eski günlerde ne kadar mutlu olduğunuzu söyleyerek; onun da size ait olan anılarının tekrar zihninde canlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede sevdiğiniz kadının ya da erkeğin ilişkinize bir müddet daha şans vermesini garantileyebilirsiniz.

  • Ona en sevdiği hediyeyi alın

Kötü giden ilişkiyi düzeltmenin belki de en güzel yöntemlerinden biri olan bu fikir sayesinde sevgilinize hala değer verdiğinizi basit ve etkili bir dille gösterebilirsiniz.

Onun en çok sevdiği hediyeyi ona armağan ettiğinizde sevgilinizin son zamanlarda aranızda geçen tatsızlıkları biranda unutacağına ve sizi affedeceğine emin olabilirsiniz.

  • Kendinizi bir de onun yerine koymayı deneyin

İlişkilerde her iki tarafın da yaptığı en büyük hatalar arasında maalesef ki tarafların kendilerini değil de karşısındaki kişiyi suçlaması yer alıyor.

Yani genellikle kendi suçlarımızı görmezlikten geliyor; kendi kendimize acaba bende bir sorun olabilir mi? diye düşünmüyoruz. Bu ise bir türlü bitmek bilmeyen tartışmaların başlamasına neden oluyor.

Bu yüzden de bir an önce empati yeteneğinizi geliştirmenizi, olaylara bir de onun açısından bakmanızı, birazcık da kendi özeleştirinizi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

  • Birlikte yepyeni maceralara atılın

Bazen de ilişkinin gitgide monotonlaşması yani sıradanlaşması; ilişkilerin eski heyecanını kaybetmesini beraberinde getirebiliyor. Bu durumda da çiftler; eski heyecanı karşısındaki kişide bulamadıklarından başka olası partnerlere yönelebiliyor.

İlişkinizi her daim canlı tutmak adına onunla birlikte yamaç paraşütü gibi adrenalin dolu bir aktiviteye ya da yurtdışına düzenlenen bir gezi turuna katılabilirsiniz.

Sevgilinizle mutlu bir ilişki yürütebilmeyi başarabilmeniz dileğimizle…

 

Bir Cevap Yazın

  1. Kötü Giden İlişki Nasıl Düzeltilir? için yorumda bulun

    Kötü Giden İlişki Nasıl Düzeltilir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kötü Giden İlişki Nasıl Düzeltilir? için ilk yorumu yapabilirsin.