Klima Modelleri Nelerdir, Hangileri Tercih Edilmelidir?

Klima modelleri arasından iş yeri, ev, okul ve fabrika gibi kullanım alanlarını belirlediyseniz sıra geldi hangi klima modelini tercih edeceğiniz. Sektördeki ünlü markalar her yıl yeni klima modelleri çıkardığı için seçim yapmak bazen zor olabilir. Ancak alanlarda kullanım yerine göre klima tavsiyeleri alarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Klima seçimi yapabileceğiniz modeller şu şekildedir;

Duvar Tipi Klima

Duvar tipi klima modelleri, bir dış ve iç üniteden oluşan, duvara monte edilen bir klima modelidir. Hemen hemen tüm evlerde tercih edilmektedir. Sessiz çalışması ve yüksek performansıyla rakiplerini geride bırakan duvar tipi klima modelleri,  8.000 Btu/h ile 30.000 Btu/h kapasiteler arasında değişkenlik göstermektedir. Ekonomik elektrik tüketimi ve diğer modellere göre maliyetlerinin düşük olması kullanıcılara cazip gelmektedir.

Salon Tipi Klima

Salon tipi klima modelleri, geniş alanlarda kullanılan klima modellerinden biridir. Buzdolabı dikey ve ayaklı görünümlü olan salon tipi klimalar, genellikle toplantı, konser salonları, mağaza, okul ve dershaneler gibi geniş alanlarda kullanılması idealdir. Asma tavanı olmayan yerlerde kullanılabilecek olan bu klima modeli, bağımsız çalışma modu sayesinde sıcaklığını kendi belirler ve sizi asla yormaz. Tek bir tuşla en iyi soğutma ve ısıtma değerlerini isteyenler için kaçırılmaması gereken bir klima modelidir.

Tavan Tipi Klima

Tavan tipi klima modelleri, ünite tasarımlarıyla tavana monte edilen bir klimadır. Montajların basit olması büyük alanlar için kullanım kolaylığı sağlar. İş yerlerinde ve evlerde genel kullanımlar için uygun olan tavan tipi klima modelleri, elektrik kesintilerinden sonra da otomatik olarak tekrar çalışmaya başlar. Mağazalar ve iş yerleri için tavan tipi klima modelleri avantajlı bir üründür.

Yer Tipi Klima

Yer tipi klima modelleri, diğer klima modellerine göre farklı olarak yere monte edilen, şık ve ince tasarımlara sahip bir klimadır. Kapalı alanlar için uygun klima modellerinden biri olan tipi klima modelleri, kötü kokuyu ve kirli havayı yok etmede diğer klima modellerine göre daha avantajlıdır. Kendini temizleyebilen iç ünitesi ile kullanıcıları yormadan kolaylıkla kullanabilirler.

Bir Cevap Yazın

  1. klima modelleri Klima Modelleri Nelerdir, Hangileri Tercih Edilmelidir? için yorumda bulun

    Klima Modelleri Nelerdir, Hangileri Tercih Edilmelidir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Klima Modelleri Nelerdir, Hangileri Tercih Edilmelidir? için ilk yorumu yapabilirsin.