Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Bakire hiç cinsel birliktelik yaşamamış birine denmektedir. Ancak insanlar “cinsiyeti” ve “bekaretini kaybetmeyi” birçok farklı şekilde tanımlayabilirler. Bakire olmak ne anlama gelir? Bakire hiç cinsel birliktelik yapmayan bireylere denmektedir.

 

Fakat tanımı yapıldığı kadar kolay değildir. Bunun nedeni yaşanılan ülkeye göre cinsiyetçiliğin ön planda tutlması sebebi ile kültüre göre farklı şeyler ifade etmektedir. Bu yüzden bekaret de kendi içerisinde farklı şeyler ifade edebilir.

 

Kızlık zarı vajinanızın açılışında bulunan ince bir dokudur. Birçok insan kızlık zarı gerginleşene kadar vajinanızın açılmasını tamamen kapladığını düşünüyor. Ancak bu genellikle böyle değildir. Çoğu zaman doğal olarak dönem kanının çıkması ve tamponları rahatça kullanmanız için yeterince büyük bir deliğe sahiptir.

 

Bazı insanlar o kadar az kızlık zarı dokusuyla doğar ki kızlık zarı yokmuş gibi görünür. Nadir durumlarda, insanların tüm vajinal açıklığını örten dokular vardır veya kızlık zarlarındaki delik çok küçüktür. Ekstra dokuyu çıkarmak için bazen küçük bir prosedür ve doktora görünmek gerekebilir. Tıpkı vücudumuzun diğer kısımları gibi ufak bir operasyon gerekebilir.

 

Kızlık Zarı Dikimi Hakkında Bilinmeyenler

Kızlık zarı ilk kez vajinal seks yaptığınızda biraz ağrı veya kanamaya neden olabilecek şekilde açılabilmektedir. Fakat herkesin bu şekilde kızlık zarı açılamayabilir. Bir kızlık zarı başka şekillerde de bozulabilir. Bisiklete binerken, spor yaparken ya da vajinanıza tampon vb. şeyler koyarken de bozulabilir. Kızlık zarı açıldıktan sonra tekrar iyileşme işlemi gerçekleşmez.

 

Bazı insanlar ilk kez cinsel ilişkiye girdiğinde kanama gelmeyince bakire olmadığını düşünmektedir. Fakat kızlık zarının olmaması bakire olmamak ile aynı şey değildir. Bazı insanlar karnından gelen kızlık zarı olmadan doğabilirler. olan ilahilerle doğarlar. Bu durum kişinin seks hayatı olduğunu belirtmez.

 

Kızlık zarı dikimi sayesinde bu durumu atlatmanız çok kolay. Evleneceğiniz aday kızlık zarınızın olmasını isteyebilir. Kısa operasyon sayesinde titiz bir şekilde işlemi gerçekleştirebilir Antalya kızlık zarı dikimini arayarak konu hakkında ücretsiz şekilde bilgi alabilirsiniz.

 

Bakire olup olmamanız sizin kişiseliniz özelinizdir. İnsanlar birçok farklı faktörü düşünmektedir. Dini, manevi ve ahlaki inançlar, aile ve kişisel değerler vb. birçok etkenler. Sebepiniz her ne olursa olsun kızlık zarınızın dikimine hazır olduğunuz zaman emin olana kadar beklemek önemlidir. Kararınızda emin olduğunuz takdirde Antalya kızlık zarı dikiminden bilgi alabilirsiniz.

 

Kaynak: https://www.yeldadogan.com/

 

Bir Cevap Yazın

  1. Kızlık Zarı Dikimi Nedir? için yorumda bulun

    Kızlık Zarı Dikimi Nedir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kızlık Zarı Dikimi Nedir? için ilk yorumu yapabilirsin.