Kışın Cildinizi Canlandıracak Besinler

Soğuk havaların gelmesiyle birlikte cildimiz zarar görecek mi endişeleri içimizi şimdiden kaplamış bir vaziyettedir. Birçoğumuz soğuk havaların etkisiyle oluşan kusurlarını dermokozmetik ürünlerle sağlamaya çalışmaktadır. Ancak bilinmesi gereken asıl husus eğer ki alışkanlığınız yok ise istediğiniz kadar dermokozmetik ürün kullanabilirsiniz ancak etkisini göremeyeceksiniz. Çünkü güzel bir cilt güzel bir beslenmeden geçmektedir. Bu yüzden de cildinizin zarar görmesini istemiyorsanız düzenli ve dengeli beslenerek sağlıklı besinler tüketmelisiniz. Bazı besin gruplarının tüketimiyle birlikte cildinizin yeniden onarılması yönünde artışların olduğu görülmektedir. Bu makalemizde ise sizlere cildinizi güzelleştirmeniz açısından faydalı olan besinleri anlatacağız.

Kışın Cildinizi Canlandıracak Besinler Nelerdir?

Kışın Cildinizi Canlandıracak Besinler

  • Soğuk havalarda pek çoğumuz su içmeyi ihmal ederiz. Su içmek aslında yaz kış demeden vücudumuzun ihtiyacı olan bir besindir. Soğuk iklim şartları ve rüzgârın etkisiyle cildimiz kurumaktadır. Bu yüzden günde 2 litre su içmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Su tüketimini yeterli bir şekilde yapmış olduğunuz takdirde cildiniz eskisine nazaran daha sağlıklı olacaktır ve vücudunuzda ki toksinlerin de atılmasına fayda sağlatacaktır.
  • Somon balığı omega 3 açısından zengin bir besindir. Omega 3 ün ise faydaları yıpranmış olan ve kuruyan cildin tekrardan onarılmasını sağlayan bir yapıya sahip olduğu gözlenmektedir. Hücre zarını tekrardan yeniler. Cildi elastik bir yapıya kavuşturur ve bu sayede ciltte oluşacak olan kırışıklıkların önüne geçmiş olmaktadır. Her hafta tüketmeye özen göstermelisiniz. Fırında veya ızgara şekilde tüketilmesi en faydalı şeklidir.
  • Ispanak ise ciltte oluşacak olan ileri ki yaşlardaki kırışıklıkları önlemektedir. Bu mucizevî besinin diğer bir faydası ise ciltteki nem kaybını önlemekte olmasıdır. Cildin nem kaybını önlemesinin yanı sıra cilde nem katmaktadır. Ispanak A vitamini açısından zengin bir besin olduğu için haftada en az iki kez ıspanak tüketmelisiniz.
  • Avokado cildin nemini korumada ve korunan nem sayesinde ciltte oluşacak olan kırışıklık ve ince çizgiyi önleme açısından etkili bir besindir. Cildin ihtiyaç duymuş olduğu A ve E vitaminleri içerisinde bulundurmaktadır.
  • Yeşil çay ciltte kırışmaya ve yaşlanmaya sebep olan etkenleri azaltır. Bu yüzden günde 2 fincan yeşil çay tüketebilirsiniz.
  • Günde bir avuç kırmızı orman meyveleri tüketirseniz cildiniz dış etkenlere karşı korunmaktadır.

Havuç hem göze hem de cilde faydalıdır. Akne ve lekelerine iyi gelmektedir. Günde bir adet tüketerek cilt lekelerine ve akne oluşumuna karşı önlem almış olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

  1. Kışın Cildinizi Canlandıracak Besin Kışın Cildinizi Canlandıracak Besinler için yorumda bulun

    Kışın Cildinizi Canlandıracak Besinler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kışın Cildinizi Canlandıracak Besinler için ilk yorumu yapabilirsin.