Kışın Bisiklet Sürerken Ne Giymeliyim?

Soğuk havada bisiklete binen bisikletçilerden çok şikayet duyduk ve “ne giymeliyim?” sorusunu yanıtlamak için bu yazıyı hazırladık.  Termal taytlar, eldivenler, burun ısıtıcıları, ayakkabılar, formalar, kışa dayanıklı ceketler gibi en iyi bisiklet ekipmanları, soğukta binerken sıcak kalmanıza yardımcı olur.

Bisiklet çok ilginç bir spordur, üst bedeniniz sabitken alt bedeniniz sürekli çalışır. Ve üst bedeniniz soğuk rüzgarı alamaya devam eden kütledir. Bu nedenle, sürüş sırasında sıcak kalma söz konusu olduğunda, önce çekirdeğinizden başlamanız ve sonra dışa doğru gelmeniz gerekir. Burada, kış için en iyi bisiklet ekipman setini birleştirmenize yardımcı olacak en iyi kış bisiklet giyim ve ekipmanları bir araya getirdik.

 • Bisiklet Forması

Bisiklet giyim arasında forma, sıcak günlerde vücudunuzu aşırı ısıtmadan soğuk havalardan korumak için tasarlanmıştır. Nefes alabilen bir kumaş seçmek, zorlu yokuşlarda sürerken sizi sıcak tutabilir ve terletmez.

 • Bisiklet Taytı

Konforlu bir sürüşe ihtiyacınız varsa, bacaklarınızı uygun şekilde yalıtmak ve ısıtmak için taytlara ihtiyacınız var. Her gün işe gidip gelmeyi veya işe gitmeyi seviyorsanız ideal bir bisiklet giyim olacaktır.

 • Bisiklet Çorapları

Birçok insan bisiklet sürerken ayakları üşür ve kanı diğer bölgelere çok hızlı bir şekilde kaydırabilir. Bir çorap katmanı giymek bu kış ayaklarınızı mutlu ve sıcak tutabilir.

 • Bisiklet Ceketi

Ceketler korumanızın anahtarıdır. Ceket alırken dikkat edilmesi gereken üç şey kumaşın nefes alabilirliği, rüzgar geçirmezliği ve su geçirmezliğidir.

 • Bisikleti Yüz Maskeleri

Soğuk hava kurudur ve kolayca burnunuzdan ağzınıza geçebilir ve nefesinizi etkileyerek öksürük ve astım benzeri sorunlara neden olabilir. Yüzünüzü bu soğuk havadan korumak için bir yüz maskesine ihtiyacınız var. Yüz maskesi yüzünüzü sıcak tutar ve rahat hava akışı sağlar.

 • Bisiklet Eldivenleri

Soğuk havada elleri korumak için bisiklet sürerken iyi bir çift eldiven gereklidir. Ancak, sıcaklık ve el becerisinin doğru kombinasyonunu bulmak zor olabilir.

 • Bisiklet Şapkaları

Vücudumuzun ısısının çoğu üstten çıkar. Kışın bisiklete binmek üzereyken kendimizi sıcak tutmak için katmanlar eklemeye devam ediyoruz. Kışlık taytlar, rüzgar geçirmez ceketler, eldivenler, çoraplar ve hatta ayak ısıtıcıları alıyoruz.

Şimdi, satın alma listenize iyi bir kışlık şapka ekleyin. Kışlık şapkalar üstten sıcak kalmanıza yardımcı olur ve sizi donmaktan uzak tutar.

 • Bisiklet Işıkları

Gün batımından sonra binmeyi seviyorsanız, bisiklet lambaları çok önemlidir. Soğuk vurduğunda kaliteli ışıklar, bisikletler için alışveriş listenizin bir parçası haline gelir. Bisiklet ışıkları eklemek, geceleri diğer sürücülerin görünürlüğünü artırır. Diğer tüm aksesuarlar gibi, bisiklet lambası da bisikletinizin önemli bir parçasıdır. Bu tarz ürünleri satın almak isterseniz https://www.jordanred.com/ linkine tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

 1. Kışın Bisiklet Sürerken Ne Giymeliyim? için yorumda bulun

  Kışın Bisiklet Sürerken Ne Giymeliyim? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kışın Bisiklet Sürerken Ne Giymeliyim? için ilk yorumu yapabilirsin.