Dudak Şekline Göre Ruj Sürmek

İnce, dolgun, kalın…. Birçok dudak şekli vardır. Dudak şekliniz her ne olursa olsun dudaklarınızın mükemmel olması için ruj seçimini doğru yapmanız çok önemlidir. Yazımızda sizlere dudak şekline göre ruj sürmek ve yapmak hakkında bilgi vereceğiz.

Kalın Dudaklara Ruj Sürmek

Dudaklarınız kalınsa doğru bir şekilde ruj sürebilmek için ilk olarak doğal renklere sahip olan bir dudak kalemiyle dudak çevrenizi çizmelisiniz. Bu şekilde dudak sınırlarınız daha küçük görünüme sahip olacaktır. Ruj seçiminde ise mat ve koyu renkleri tercih etmelisiniz. Bu şekilde rujun rengi ışığı emecek ve dudaklarınız daha küçük bir görünüme sahip olacaktır.

 

Dolgun Dudaklara Ruj Sürmek

Dolgun dudaklara sahip olan kadınların yaptığı en büyük hatalardan birisi; ışıltılı renklerde ruj tercih etmektir. Bu rujlar dudaklarınızı daha bombeli ve dolgun gösterecektir. Bunları kullanmaktan kaçınmaya dikkat etmelisiniz. Rujunuzu sürme aşamasında ise dudak çizginiz içerisinde yer almaya dikkat etmelisiniz. Mat renkleri tercih etmek sizin için en doğrusudur.

İnce Dudaklara Ruj Sürmek

Dudaklarınız inceyse kalın uçlu bir dudak kalemi kullanarak dudak çizginizin dışından doğru boyamalısınız. Alt dudağınızı boyayacağınız sırada dudak kaleminizi iki kat sürün. Parıltılı, açık ve ışıltılı renkler sizin için doğru tercihlerdir.

Dudaklara Solgun Efekt Nasıl verilir?

Son yılların en popüler dudak makyajı solgun dudak makyajı yapmaktır. Solgun duran dudaklara baktığımız zaman genellikle rengin eşit dağılmadığını görebiliyoruz. Bu şekilde bir yapmak isteyen kişiler ruj sürmeden önce ilk olarak dudaklarına hafifçe fondöten sürmelidir. Dudaklara hafif bir şekilde fondöten sürmek süreceğiniz rujun kalıcılığını artıracağı gibi renk tonlamalarını da iyi yapmanızı sağlayacaktır. Sonrasında ise rujunuzu sürün. Ruj sürme işleminden sonra dudaklarınızı birbirine sürtmelisiniz. Bu evrede ruju dudağınıza eşit bir şekilde yaydığınızdan emin olmalısınız. Solgun dudaklar için ruh rengi seçiminizde çok önemlidir. Pastel renkleri kullanmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Cildimizde en hızlı yaşlılık belirtilerinin dudaklarda ve göz çevrelerinde görüldüğünü söyleyebiliriz. Yaşlı dudakların nem tutma kapasitelerinde azalma olacaktır. Bu yüzden canlı ve genç duran dudaklara sahip olmak için çantanızın olmazsa olmazlarından birisi; dudak nemlendiricisi olmalıdır. Haftalık bakımlarınızda ise haftada bir veya iki kez zeytinyağını dudaklarınıza sürmelisiniz. Bu şekilde dudaklarınız beslenecek ve parlamaya başlayacaktır. Günde iki litre su tüketmeniz dudak sağlığınız için de çok önemlidir. Çünkü dudağınızın kurumasını engelleyecektir.

Bir Cevap Yazın

  1. Dudak Şekline Göre Ruj Sürmek için yorumda bulun

    Dudak Şekline Göre Ruj Sürmek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dudak Şekline Göre Ruj Sürmek için ilk yorumu yapabilirsin.