Kalıcı Kilo Vermek için Öneriler

Güzel, fit ve çekici görünen bir fiziğe sahip olmak, tüm bayanların en büyük hayali olsa da maalesef ki bitmek bilmeyen atıştırma arzumuz yüzünden, zaman içerisinde fazlalık kilolarla karşılaşabiliyor ve eski güzelliğimizi kaybedebiliyoruz.

Tekrar eskisi gibi zayıf görünmek adına girdiğimiz onca diyete rağmen, birkaç ay sonra tekrar kilo almaya başlıyor, bu yüzden de diyetlere olan inancımızı ciddi anlamda kaybediyoruz. Bu durum ise diyetlerden giderek uzaklaşmamıza ve kendimizi bir daha toparlayamamak üzere salmamıza neden oluyor.

Kalıcı kilo vermek için öneriler başlıklı bu yazımızda uzun yıllar boyunca istediğiniz kiloda kalmanıza yardımcı olacak, birtakım tavsiyelerde bulunmak istiyoruz.

İşte, kalıcı kilo vermenin yolları:

  • Gün içerisinde en az 2 litre su tüketin!

Metabolizmamızın daha aktif bir şekilde çalışmasına olanak tanıyan su tüketimi, bu sayede yağ yakım sürecini hızlandırıyor ve yağların kalıcı olarak vücudumuza yerleşmesinin önüne geçiyor.

Gerçek anlamda zayıflamak istiyorsanız, her şeyden önce günde 2 litre su tüketme alışkanlığı kazanmanız gerekiyor.

Güne sağlam bir ile başlamak, gün içerisinde sık sık acıkmamızı ve abur cubura yönelmemizi engelleyerek, yüksek kalorili besinleri tüketmemizi de önlüyor.

Kan şekerinin düzeninin bozulmasına neden olan kahvaltı öğününün atlanması, özellikle gece saatlerinde açlık hissetmemize yani geceleri besin tüketmemize neden oluyor.

Geceleri yatmadan birkaç saat öncesine kadar tüketilen besinler ise birkaç kilo şeklinde bize geri dönüyor.

Bu yüzden tıpkı su içme alışkanlığı gibi kahvaltı yapma alışkanlığı kazanmamız da hem sağlığımız hem de dilediğimiz kiloda kalabilmemiz adına son derece önem arz ediyor.

  • Haftanın en az 3 günü spor yapın

Saatlerce masa başında çalıştığımız modern dünyada çoğumuz, spor yapmayı ihmal ediyor ve hareketsiz bir yaşam biçimini benimsiyoruz.

Hatta işe ve iş çıkışı evlerimize kendi arabalarımız ya da otobüsler aracılığıyla gidiyoruz. Bu durum ise zaman içerisinde metabolizmamızın yavaşlamasına ve aldığımız kalorinin metabolizmamız tarafından yakılamamasına yol açıyor.

En azından her gün en az 30 dakikalık yürüyüşlere çıkarak, aşırı kilo alımını durdurabilirsiniz.

  • Öğünleri azar azar ve sık sık olacak şekilde tüketin

Günde 3 ana öğün yerine 3 ara ve 3 ana öğün yani toplam 6 öğün tükettiğiniz takdirde yağın vücudunuzun tarafından daha hızlıca yakılmasını garantileyebilirsiniz.

UYARI:

Yukarıda değindiğimiz tüm önlemleri almanıza rağmen yine de zayıflayamıyor aksine kilo almaya devam ediyorsanız, bunun nedeninin yavaş çalışan metabolizma, insülin direnci ya da tiroid sorunları gibi birtakım sağlık problemleri olabileceğini de göz önünde bulundurmalı ve en kısa sürede bir uzmana görünmeyi ihmal etmemelisiniz!

Bol şanslar.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Kalıcı Kilo Vermek için Öneriler için yorumda bulun

    Kalıcı Kilo Vermek için Öneriler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kalıcı Kilo Vermek için Öneriler için ilk yorumu yapabilirsin.