Hasta Yatağı Fiyatları ve Seçimi

Hasta yatakları, hastanede yatan hastalar veya bakıma ihtiyacı olan diğer kişiler için özel olarak tasarlanmış bir yataktır. Bu yataklar hem hastanın konforu ve sağlığı hem de bakıcıların rahatlığı için özel özelliklere sahiptir. Temel özellikler arasında tüm yatağın yüksekliği ayarlanabilir, baş ve ayaklıklar, yan korkuluklar ve hem yatağı hem de yakındaki diğer elektronik cihazları çalıştırmak için elektronik düğmeler bulunur.

Ev Tipi Hasta Yatakları

Kullanılan yerlere göre yataklar ev tipi hasta yatağı olarak bilinmektedir. Bu tarz yataklar genellikle evde sürekli olan hastalar için kullanılmaktadır. Bu nedenle yataklar kumanda sistemi ve elektrikten oluşmaktadır. Yatağın yanında bulunan korkuluk sistemi her eve uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca felçli hastalar için asansörlü sistemleri de bulunmaktadır. Genellikle ev tipi modelinde ahşap olan çeşitler tercih edilmektedir.

Evde Bakım İçin Bir Yatak Nasıl Seçilir?

Evde bakım yatakları her zaman hastane yataklarıyla aynı özellikleri gerektirmez. Örneğin, konfor ve tasarıma daha fazla dikkat edilebilir. Evde bakım yatağı seçerken ve satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar şunlardır;

  • Kullanım kolaylığı: Elektrikli yatırma, sırtlığın kolay yatırılması, hızlı sökme vb. gibi bazı özellikler günlük kullanımı kolaylaştırır.
  • Modülerlik: Çıkarılabilir yatak panelleri, klipsli yatak rayları vb. içeren bir model seçebilirsiniz.
  • Çekici tasarım: Yatağın yatak odasının tarzına uyum sağlaması için üreticiler, ahşap yüzeyler gibi daha fazla kişiselleştirme için farklı modeller sunar.
  • Boyut: Yatağın boyutları ve bazanın tek mi yoksa çift kişilik mi olduğu dikkate alınması gereken temel unsurlardır. Temel kural, her zaman hastanın boyundan daha uzun bir baza seçmektir.

Ev tipi hasta yatak fiyatlarını öğrenmek için https://www.elitsaglikurunleri.com/ sitesine göz atabilirsiniz. Sitede birbirinden farklı ürünler bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

  1. Hasta Yatağı Fiyatları ve Seçimi için yorumda bulun

    Hasta Yatağı Fiyatları ve Seçimi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hasta Yatağı Fiyatları ve Seçimi için ilk yorumu yapabilirsin.