Hamile Giyim Seçiminde Birçok Alternatif Sizi Bekliyor

 

Kadınlar hamile kaldıklarını öğrendikleri andan itibaren bebeklerini kucaklarına almak için sabırsızlanırlar. Heyecan dolu bir dönem olan hamilelik çeşitli zorlukları da beraberinde getirir. Çünkü hamilelik döneminde annelerin git gide vücudu ağırlaşarak karnı büyür ve hareket etmek de bir o kadar zor hale gelir.

Değişen hormonlar, kilo artışı ve duygusallık da işin içine girince anneler kendini çok fazla stres altında hissedebilir. Hamilelik stresi ve zorluğu ile başa çıkabilmek için seçilen giysilerin de rahat ve kaliteli olması gereklidir. Hamile giyim konusunda son yıllarda artan model çeşitliliği kadınlar için oldukça faydalıdır. Her zevke ve bedene yönelik üretilebilen hamile giyim ürünleri sayesinde konfor konusundan ödün vermemek mümkündür.

Hamile Giyim Ürünleri Neden Önemli?

Kadınlar hamileyken çok fazla kilo artışına maruz kalabilir. Bu nedenle normalde giydikleri giysiler bir zaman sonra üzerlerine olmaz ve rahatsızlık verici hale gelir. Hamile kadınlara yönelik reyonlardan alışveriş yapmak bu konuda en doğru olan tercihtir. Göğüs altından bollaşan tunik, tişört ya da geniş kesim gömlekler annelerin kurtarıcısıdır. Pantolon ve eteklerin karın bölgesi de daha bol bırakılır ve annenin karnı rahat eder. Anneler dışarıda giymek için bu tarz giysiler tercih etse de genelde evde pijamalardan yana tercihte bulunurlar.

Özellikle uyku sırasında anne adaylarının büyüyen karınları zorluk verici olabilir. Bu nedenle hamile giyim konusunda öne çıkan gecelik ve pijamalar kadınların imdadına koşar. Vücudu sıkmayan, terletmeyen ve cildi rahatsız etmeyecek pamuklu kumaşa sahip olan gecelikler hamilelikte en fazla tercih edilen giyim ürünleridir. Özellikle de hamileliğin son 3 ayı anneler kolay olmayabilir. Sağdan sola dönmek, uyumak hamilelerin sıkıntı yaşadığı durumlardan biridir. Geniş pijama ve gecelikler bu noktada en doğru seçimdir.

Hamile Giyimde Hangi Modeller Öne Çıkar?

Hamile pijama seçeneği bebek bekleyen kadınlar için daima ilk sıradadır. Alt üst takım şeklinde tercih edilebilecek pijama modellerini bulmak mümkünken şortlu takımlardan yana da olunabilir. Spor tarza yakın hamile giyim ürünleri en çok tercih edilenlerdendir. Penye, pamuklu kumaştan üretilen ve nefes alarak anneyi terletmeyen hamile giyim ürünleri sayesinde rahatlıktan ödün verilmez. Evde hamileliğin keyfini çıkarmak isteyen kadınlar için birbirinden renkli, desenli pijama ve gecelikler mevcuttur.

Göğüs kısmından bol kesim gelen modellerin o kısmında genelde kurdele detayı göze çarpar. Tasarımlar düz ve sade bir şekilde olabileceği gibi süslemeli ve değişik renk detaylarına da sahip olabilir. Gecelikler ise şüphesiz ki dünyanın en rahat kıyafetleridir. Tamamen bol bir kesimde olan ve annenin rahatlıkla oturup kalkabilmesini sağlayan, hiçbir şekilde vücuda baskı yapmayan hamile gecelikleri kısa kollu, askılı ya da uzun kollu olabilir. Mevsimine göre istediğiniz tarzda tercih edebilirsiniz.

Hamile Giyim Ürünleri Neden Önemli?

Hamile gecelik noktasında merak edilen bir konu da neden bu kadar önemli olduğudur. Çünkü anne adayları hamilelik dönemi boyunca zaten türlü sıkıntı ve rahatsızlıklar ile karşı karşıya kalır. Doğumdan sonrasının nasıl olacağı, anneyi nelerin beklediği gibi konular da endişe hissettirir. Hormonların fazla değişken olduğu, terlemenin fazla olduğu ve sürekli annelerin bu dönemde vücut sıcaklığının arttığı da gerçektir. Bu nedenle hamilelik döneminde rahat ettiren ve anneyi bunaltmayan giysiler tercih edilmesi hem sağlık hem de psikoloji açısından önem teşkil eder. Ayrıca sadece hamilelikte değil doğum sonrası lohusalık sürecinde de aynı pijama ve gecelikleri kullanarak konforlu bir dönem geçirmek mümkündür.

Hamile giyim ürünlerin de En fazla modeli www.lohusahamile.com sitesinde bulabilir, En uygun fiyatlarla şık ürünlere, 7/24 müşteri hizmetleri desteğini alarak ulaşabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Hamile Giyim Seçiminde Birçok Alternatif Sizi Bekliyor için yorumda bulun

    Hamile Giyim Seçiminde Birçok Alternatif Sizi Bekliyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hamile Giyim Seçiminde Birçok Alternatif Sizi Bekliyor için ilk yorumu yapabilirsin.