Hafta Sonu İzlenebilecek Filmler

Hafta sonu ailenizle ya da sevdiklerinizle iyi vakit geçirmenin en iyi yollarından birisi de beraberce film izlemek olabilir. Bunun en zor yanı izlenecek filmin seçilme aşamasıdır. Biz de bu noktada size yardımcı olmak için beraber izlenebilecek en iyi filmler listesi hazırladık. İyi eğlenceler..

Âşıklar Şehri

Âşıklar şehri sevdiklerinizle izleyebileceğiniz en iyi filmlerden birisi. Film iki sanatsever insanı konu alıyor. Sebastian ve Mia. Başta birbirini hiç tanımayan bu iki sanatsever insanın yolları bir gün sıkışık Los Angeles trafiğinde kesişiyor. Ne tesadüf ki her ikisi de hayalleri olan ve o zamana kadar düşe kalka bir türlü başarılı olamamış sanatçılardır. Sebastian bir kulüp açma hayaliyle yanıp tutuşan bir geleneksel caz meraklısı, Mia ise normalde bir film platosunun kafesinde çalışmasına rağmen filmlerden birinde rol kapmak için her şeyi yapan bir insandır. Fakat ikisi birbirlerine karşı aşka düştüğünde her şey değişir ve yavaş yavaş hayallerini unutmaya başlarlar.

IMDb:8,8

Savaş Vadisi

Hafta Sonu İzlenebileceklerSavaş vadisi klasik savaş filmlerinden daha farklı bir hikâyeye sahip. Çok ilginç bir şekilde bu filme konu olan askerler tek bir kurşun bile sıkmazlar. 2. Dünya Savaşı sırasında Amerikan ordusundan bir asker olan Medic Desmond t. Doss  insanları öldürmeyi reddeder ve tam 75 kişinin hayatını kurtarır.

IMDb:8,5

Geliş ( Arrival)

Eğer siz de benim gibi bilim kurgu hayranı iseniz bulabileceğiniz en iyi filmlerden birisidir. İnanılmaz detaycı bir yapıya sahiptir ve ön yargıları yıkmanın ne kadar önemli olduğunu anlatan bir başyapıt sayılabilir. Filmde ana karakter askeri dil bilimci Dr. Louise Banks. Birden Dünya üzerine daha önce hiç görülmemiş muhtemel uzay gemileri inince bütün dünya çalkalanıyor. Dünya’nın her yerine inen bu araçların çok geçmeden gerçekten uzay gemisi olduğu anlaşılıyor. Bütün Dünya dehşete kapılır. Üstelik ne uzay gemileri ne de uzaylılar bizim zannettiğimiz gibi değillerdir. Günlerdir Dünya’da olmalarına karşın hiçbir eylemde bulunmayan uzaylıların amacının ne olduğunu öğrenmek isteyen bilim insanları uzaylılarla iletişim kurmanın yollarını arıyorlar. Ve Amerika Birleşik Devletleri’nde uzaylılarla iletişim kurması için Louise Banks görevlendirilir. Bir de uzay ortamını daha iyi bilen birisini yardımcı olarak göndermek için yanına Ian Donnely görevlendirilir. Artık iki bilim insanını oldukça zorlu bir görev beklemektedir. Amaçları uzaylıların geliş amacını öğrenmek olsa da onları asıl zorlayan hükümetlerin saldırı isteğidir.

Bir Cevap Yazın

  1. Hafta Sonu İzlenebilecek Filmler Hafta Sonu İzlenebilecek Filmler için yorumda bulun

    Hafta Sonu İzlenebilecek Filmler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Hafta Sonu İzlenebilecek Filmler için ilk yorumu yapabilirsin.