Eşarp Modellerinin Özellikleri

 

Alışveriş birçok kadının en büyük tutkusudur şüphesiz. Tesettürlü kadınlar kıyafet seçimlerinde oldukça hassas davranırlar. Açık giyinen birine göre daha teferruatlı bir alışveriş yaşanmaktadır. Modern görünümdeki birçok ürün çeşidi arasından karar vermek zor olsa da tarzlarına uygun en güzel kıyafetleri biraz araştırarak bulabilirler.

 

Tesettürlü kadınların en çok önem verdiği kıyafetlerin başında eşarplar gelmektedir. Eşarplar, kıyafet uyumu oluşturulurken tesettürlü kadınların en fazla zaman harcadıkları bir konudur. Bu gibi durumlardan kurtulmak için Armine eşarp modelleri ile fazla vakit kaybetmeden istediğiniz modelde bir eşarbı tercih edebilirsiniz. Kumaşına, modeline, desenine göre değişen çok sayıda ürün mevcuttur. Ayrıca her yaştan kişiye özel üretilen eşarp modelleri arasından birisi seçilebilir.

 

Eşarp Seçilirken Renk Uyumu Çok Önemlidir

 

Eşarplar ile uyumlu bir görüntüye kavuşmanın en iyi yolu renklerden geçmektedir. Bunun için bazı detayları belirtmekte fayda vardır. Sade bir kıyafet tercih ediliyorsa eşarp renkleri kesinlikle canlı renklerden seçilmelidir. Böylelikle dikkat çekici bir görünüme kavuşulabilir. Kıyafetinize uygun bir modeli sevdiğiniz renklerle oluşturarak gibi davetlerde şıklığa kavuşabilirsiniz.

 

Mevsimlere Göre Eşarplar

 

Kış aylarında en fazla tercih edilen modeller çizgili, desenli, jakarlı olarak sayılabilir. Firmaların ürettiği kaliteye göre değişen türde kışları sıcak tutacak bir eşarbı seçebilirsiniz. Yaz aylarında ise kumaş olarak başı yakmayan ve serin tutan ürünler tercih edilmelidir. Renk olarak beyaz tonlarında eşarplar tercih edilebilir. Fakat siyah renkteki bir eşarp sıcağı üzerine çekeceği için fazla tercih edilmemelidir.

 

Eşarplarda En Çok Tercih Edilen Kumaş Türleri

 

İpek eşarplar en fazla tercih edilen kumaş türlerinin başında gelmektedir. Rahatlık sağlayan yapısı ve yumuşak dokusu ile çok sayıda kişinin tercihi olmaktadır. Her ortama uygun olarak model ve deseniyle güzel bir görünüm katmaktadır. İster düz olan bir ürün seçilsin ister desenli günlük kullanım için çok uygun bir kumaş türüdür. İşte veya özel davetler için de farklı kıyafet uyumu yakalanarak harika bir görünüme kavuşulabilir.

 

Pamuk eşarplar ise bir diğer üretimi yapılan kumaş türüdür. Kadınlar rahatlık hissinden sonra başlarından kaymayan eşarbı istemektedirler. Bu kumaş türü ile bu sorunlar ortadan kalkıyor. Her mevsime uygun yapısıyla farklı modelleriyle tercih edilebilecek eşarp türlerindendir. Bir diğer eşarp kumaş türü ise keten olmaktadır. Bu kumaş türündeki modeller ise daha çok yaz aylarında kullanılır. Serin tutan yapısı ile çiçekli desenlerinde bir keten eşarp tercih edilebilir. Yün eşarpların kullanımı ise daha çok soğuk havalardır.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Eşarp Modellerinin Özellikleri için yorumda bulun

    Eşarp Modellerinin Özellikleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Eşarp Modellerinin Özellikleri için ilk yorumu yapabilirsin.