Erkekler neden aldatır, bu nasıl engellenir?

Çoğu erkek yalnızca sizi sevmediği için aldatmaz. Cinsel hayatını daha da renkli kılmak isteyen erkekler evde bulamadığı heyecan ve ilgiyi dışarıda ararlar. Bu da toplumun en temel yapı taşı olan aile kurumunun kökten sarsılmasına, dolaylı olarak da bozulma ve çözülmelere sebep olur. Boşanan aileler, yıkılan yuvalar, ortada kalan çocuklar… Tüm bunları engellemek yine sizin elinizde!

Bazı erkekler sıkılmaktan şikayetçi olur. Eşleri tarafından sevildiklerini, saygı gördüklerini hissetmek isterler. Bu esnada özgürlüklerinin de kısıtlanmamasını isterler. Hayatta aldığınız tüm kararları yalnızca kendinizi hesaba katarak veriyorsanız, eşinizin ömür boyu size bu yolda eşlik etmesini beklemeniz hata olur.

Sebep her ne olursa olsun, erkeklerin kendilerini özel hissetmesi ve saygı duyulduklarını anlamaları gerekir. Ayrıca cinsel yönden erkeğinizi kendinize bağlarsanız, dışarıda macera aramasına hiç de gerek kalmayacaktır.

Cinselliğe açık olun

İstekli, arzulu ve tutkulu bir eş olmanız erkeğinizi eve bağlayacaktır. Fiziki olarak ona duyduğunuz aşkı ve sevgiyi hiçbir şekilde çekince yaşamadan ifade edin.

Çok fazla sıkmayın

Sürekli dır dır yapmak, her şeyden şikayetçi olmak, onu suçlamak, eleştirmek, herkesin içinde küçük düşürmek, gururunu kırmak, tehdit etmek, cezalandırmak ve kontrolü elinizde tutmak için sürekli erkeği köşeye sıkıştırmak çok yanlış bir harekettir. Eğer bu şekilde davranıyorsanız resmen aldatılmaya davetiye çıkarıyorsunuz demektir.

Eşinize kızmanız gerekiyorsa dahi bunu önce nazik bir şekilde sakince dile getirmenizde fayda olacaktır. Sürekli olarak ona güvensizlik duyduğunuzu belli edecek kadar kontrolcü de olmamaya özen gösterin.

Onu takdir edin

Eşler sevmek ve sevilmek ister. Erkeğinizin kendini özel hissetmesini sağlamak ve ilişkinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesini sağlamak istiyorsanız, sık sık eşinizi takdir etmeniz gerekir. Onun ne kadar iyi kalpli olduğundan bahsedebilir, iltifatlarda bulunarak gönlünü hoş tutabilirsiniz. Faydasını kesinlikle göreceğinize emin olabilirsiniz!

Bakımlı olun

Dışarıya çıkarken aşırı derecede süsleniyor, ancak evin içinde pespaye bir şekilde dolaşıyorsanız bu çok yanlıştır. Bunun tam zıddını yaparak eşinizin yanındayken olanca güzelliğinizi sergilemeniz, onu eve bağlamanıza yardımcı olacaktır. Böylece daha mutlu bir  hayal olmaktan çıkar.

Bir Cevap Yazın

  1. Erkekler neden aldatır, bu nasıl engellenir? için yorumda bulun

    Erkekler neden aldatır, bu nasıl engellenir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Erkekler neden aldatır, bu nasıl engellenir? için ilk yorumu yapabilirsin.