En Güzel Baby Shower Konsepti

İnsanların hayatlarındaki en heyecanlı süreçlerden bir tanesi, yeni bir bebek beklemek… 9 ay boyunca yeni bebeğinizi kucağınıza almayı beklerken bir yandan da ona sunacağınız hayat için çeşitli hazırlıklara devam ediyorsunuz. Onca koşuşturmacanın, alışveriş listelerinin arasında bir nefes almak sizin de hakkınız. İlk öğrendiğiniz andan doğum sonrasına kadar geçen o stresli bekleyişi biraz hafifletmenin keyifli ve en popüler yollarından bir tanesi baby shower partisi düzenlemek!

Yabancı ülkelerin uzun yıllardır sürdürdüğü bir gelenek olan baby shower, son yıllarda kültür etkileşimi ile Türkiye’de de popüler bir hal aldı. Her bebek bekleyen ailenin küçük veya büyük partilerle düzenlediği bu etkinlikte amaç, yeni bebek haberini kutlamak. Yurt dışında yapılan baby shower partileri aynı zaman maddi açıdan bebek için hediyeler ile anne babaya destek olmak amacıyla da düzenleniyor. Bu nedenle onlarda hediye listeleri hazırlanırken Türkiye’de yeni tanışılan bu etkinlikte genelde her davetli dilediği hediye ile geliyor.

Oldukça yeni bir gelenek haline gelen bu etkinliğe birçok yetişkin önce beybi şavır nedir gözüyle bakıyor. Bir araya gelinen, bebek bekleyen çiftin tebrik edildiği bu etkinlikler aynı zamanda bebek için ileride hoş bir anı olarak da kalıyor.

Baby Shower Temaları

İnternette kısa bir araştırma yaptığınızda baby shower partisi düzenlemek için istediğiniz temalara ve süsleme malzemelerine, davetlilere anı olarak vereceğiniz hediyelere ulaşmanız mümkün. Üstelik bu gibi partilerde çocuk sahibi kişilerle bebek bakımı hakkında bilgi alabilir, kullandıkları ürünleri örneğin, okiedog bebek bakım çantası kullananlar ile sohbet ederek neyi almanız gerektiğine de karar verebilirsiniz. İnternette bu konuda iyi bir yol gösterici olabiliyor ancak yakın çevrenizden insanlarla, sizlerin alışkanlıklarını, yaşam tarzını bilen kişiler ile bu konularda konuşmak daha doğru tavsiyeler almanıza yardımcı oluyor.

Bebek bekleyen birçok çift, bu süreçte öncelikle hazırlıklara kıyafetlerden başlıyor. Yeni doğan kıyafetleri ne kadar şirin olursa olsun, bunları birkaç seferden fazla giydirmeyeceğiniz bir gerçek. Bu nedenle örneğin çok fazla yeni doğan 0 3 aylık bebek kıyafetleri aldıysanız eğer davetlilerinizi bu konuda uyarmayı unutmayın. Çünkü birçok davetli genellikle yeni doğan kıyafetleri ile davetinize katılacaktır. Ancak sizin daha önemli ihtiyaçlarınızı söylemeniz ve o yönde hediyeler tercih etmelerini rica etmeniz sizler için daha karlı ve amacına uygun bir parti geçirmenize yardımcı olacaktır.

Üstelik bu şekilde ihtiyaçlarınızı belirtmeniz davetlileri de kullanacağınız, beğeneceğiniz ürünler hediye edecekleri için mutlu edecektir.

Bir Cevap Yazın

  1. En Güzel Baby Shower Konsepti için yorumda bulun

    En Güzel Baby Shower Konsepti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En Güzel Baby Shower Konsepti için ilk yorumu yapabilirsin.