En Çok Yapılan Makyaj Hataları

Biz kadınlar; güzelliğimizle göz doldurmak, tüm yüz hatlarımızı vurgulamak ve her daim çekici görünmek adına bazen bakkala giderken bile makyaj yapmaya erinmiyor; hatta dışarı çıkmadığımız günlerde bile yalnızca kendimizi aynaya baktığımızda güzel görmek için makyaj yapıyoruz.

Ancak; güzelleşmek adına verdiğimiz onca çabaya ve saatlerce ayna karşısında kalmamıza rağmen bazen evden çıkmadan önce son bir kez aynaya baktığımızda kendi doğal halimizin daha güzel olduğunu düşünüyoruz.

Sizler de son zamanlarda sık sık doğal halinizin makyajlı halinizden daha güzel olduğunu düşünüyorsanız; en çok yapılan makyaj hataları başlıklı bu yazımızı mutlaka okumanızı öneriyoruz.

İşte; en çok yapılan makyaj hataları listemiz:

  • Yanlış fondöten seçimi

Kadınlar olarak; çoğu zaman makyajımızdan istediğimiz sonucu alamamamızın en önemli nedeninin yanlış fondöten seçimi olduğunu çoğumuz bilsek de bir türlü doğru fondöteni seçemiyor; ömrümüzü belki de ten rengimiz ile uyumlu fondöteni bir kez bile kullanmadan tamamlamak zorunda kalıyoruz.

Ten rengimizden birkaç ton açık ya da koyu fondötenler yüzünden makyajın cildimizde kalıp gibi durmasına neden oluyoruz.

En çok yapılan makyaj hataları listemizde ilk sırada bulunan yanlış fondöten seçimine bir an önce son vererek; makyajınızın kusursuzluğu yolundaki ilk adımı atabilirsiniz.

  • Cilt tipimiz ile uyumlu olmayan ürünler kullanmak

En çok yapılan makyaj hatalarından bir diğeri olan cilt tipimizle uyumlu olmayan ürünler kullanma alışkanlığı; maalesef ki gün sona ermeden cildimizde sık sık parlama, kuruma ya da kabarma ile karşılaşmamızı beraberinde getiriyor.

Bu yüzden tıpkı cilt bakım ürünleri tercihinde olduğu gibi makyaj tercihi esnasında da mutlaka cilt tipimiz ile uyumlu ürünler kullanmalı; satın aldığımız her ürünün hangi cilt tipleri için uyumlu olduğunu araştırmadan, ürün satın almamalıyız.

Örneğin, yağlı bir cilt yapınız bulunuyorsa; ışıltılı allık, far gibi yoğun ışıltı içeren ürünlerden mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

  • Alt kirpiklere rimel sürmek

Çoğumuzun yaptığı en önemli makyaj hatalarından bir diğeri olan alt kirpiklere rimel sürmek; maalesef ki kirpiklerimizin tıpkı bir örümcek gibi görünmesine yol açabiliyor.

Üstelik alt kirpiklerimize rimel sürdüğümüzde gözümüzün hemen altında bulunan ince çizgi ve kırışıklıkların da daha kolay bir şekilde görünmesini sağlamış oluyoruz.

Böyle bir alışkanlığınız bulunuyorsa bu alışkanlığınızı bir an önce terk etmenizi öneriyoruz.

  • Allığı yanaklara sürmek

Şeker kız Candy gibi sevimli mi sevimli bir kız çocuğu gibi görünmek istemiyorsanız; allığınızı yalnızca elmacık kemiklerinizin üzerine sürmeli, yanaklarınıza sürmekten kaçınmalısınız!

 

Bir Cevap Yazın

  1. En Çok Yapılan Makyaj Hataları için yorumda bulun

    En Çok Yapılan Makyaj Hataları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En Çok Yapılan Makyaj Hataları için ilk yorumu yapabilirsin.