Aldatılmamak için Ne Yapılmalı?

Özellikle kadınların en büyük korkulu rüyaları arasında yer alan eş ya da sevgili tarafından aldatılmak; maalesef ki çoğu kadının başına gelen son derece üzücü bir olay. Ancak; yalnızca erkeklerin aldattığını düşünmek de ciddi anlamda erkeklere haksızlık yapmaktan da başka bir şey değil!

Çünkü günümüz modern dünyasında internetin de hayatımıza yerleşmesiyle birlikte eylemlerinde ve sayısında ciddi bir artış yaşanıyor. Artık; kimsenin kimseyi çekmek zorunda olmadığı, herkesin kolaylıkla yeni bir sevgili bulabildiği bu günlerde tabiri caizse kimin eli kimin cebinde tarzı ilişkilerin sıklığı da gittikçe yükseliyor.

Peki; aldatılmamak için ne yapılmalı? Gelin, bu soruyu birlikte yanıtlamaya çalışalım:

  • Ataerkil bir anlayışı bulunan erkeklerden uzak durun

Maalesef ki başta Doğu kültürleri olmak üzere ülkemizde de ataerkil anlayışa sahip erkeklerin sayısı yadsınamayacak kadar çok.

Erkeğin çapkın olması gerektiğini düşünen bu zihniyet; erkeklere çok eşliliği gayet normal görürken, kadının tek eşli olması gerektiğini savunarak, ciddi anlamda kadın haklarına hasar veriyor.

Bu yüzden de bu zihniyete sahip erkeklerden uzak durarak, modern ve kadın haklarına saygı duyan eğitimli bir erkekle birlikte olarak; aldatılma olasılığınızı en aza indirgeyebilirsiniz.

  • Saygı ve sevgi şart!

Her zaman aldatan tarafı suçlasak da bazen de aldatan kişiyi aldatmaya yönelten birtakım etkenler söz konusu olabiliyor.

Örneğin; partnerinden yeterince sevgi ve saygı görmeyen erkekler; daha çok kendilerini anlayan ve onlara saygısını ve sevgisini belli eden kadınlara yöneliyorlar.

Böyle bir durumla karşılaşmamak adına erkeğinize onu ne kadar sevdiğinizi ve saydığınızı sık sık dile getirmelisiniz.

  • Cinsel birlikteliğinize özen gösterin

Erkeğin kalbine giden yolun yalnızca yemekten ibaret olduğu olgusu; toplumları yanıltan en büyük düşünceler arasında bulunuyor.

Oysaki erkekler yalnızca iyi yemek yapan değil de kendilerini cinsel anlamda tatmin eden kadınlara aşık oluyorlar.

Bu yüzden de aranızdaki ten uyumunu kaybetmemek adına cinsel birlikteliğinize mümkün olduğunca özen göstermeli, yatakta erkeğinizi mutlu etmenin yollarını araştırmalısınız.

Bu sayede sevdiğiniz adamı başka bir kadına kaptırmaktan kurtulabilirsiniz. Yani aldatılmamak için ne yapılmalı? sorusunun en önemli cevabının cinsel uyumu kaybetmemek olduğunu söyleyebiliriz.

  • Erkeğinizi yalnızca kredi kartı olarak görmeyin

Sanılanın aksine erkekler güçsüz ve zayıf kadınlardan değil de kendi ayaklarının üstünde durmayı başaran,  güçlü kadınlardan hoşlanıyorlar.

Kendi parasını kazanabilen, kendi ihtiyaçlarını karşılayabilen kadınlar erkeklere daha cazip geldiğinden zaman zaman erkeğinizin hesabını ödeyerek ve ona hediyeler alarak; sizin ona bağımlı olduğunuzu düşünmesini engelleyebilir, onun güçlü kadın avına çıkmasını önleyebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Aldatılmamak için Ne Yapılmalı? için yorumda bulun

    Aldatılmamak için Ne Yapılmalı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Aldatılmamak için Ne Yapılmalı? için ilk yorumu yapabilirsin.