Düğün fotoğraflarında bu hatalara sakın düşmeyin!

Hayatınızda muhtemelen bir kez yaşayacağınız ve bu yüzden kusursuz olmasını istediğini düğün gününü unutulmaz bir anı haline getirmek istiyorsanız, profesyonel fotoğrafçılarla anlaşarak düğün fotoğrafçılığı hizmeti satın alabilirsiniz. Ancak bu mutlu günün berbat olmamasını istiyorsanız, fotoğraf çekerken aşağıdaki hatalara düşmekten kaçınmanız gerekiyor.

Zamanlamayı iyi yapın

Düğününüz saat kaçta başlıyorsa fotoğrafçının erkenden düğün alanında olmasını sağlayın. Eğer dış alanda çekim yapacaksanız doğal ışık kaynağının azalmaması için gün ışığını ıskalamamanız gerekiyor. Fotoğraflarda daha fotojenik çıkmak ve yüzünüzde gölgelerin oluşmasını engellemek için öğle ile ikindi vakti arası gayet idealdir.

Geç kalmayın!

Fotoğrafçınız düğün günü çekim için en ideal saat aralıklarını size bildirecektir. Bu saati kaçırmanız veya geç kalmanız durumunda aksaklıklar meydana gelebilir. Neticede fotoğrafçınızın da o gün için başka planları olabilir.

Akrabaları işe karıştırmayın

Her ne kadar sizin iyiliğinizi istiyor olurlarsa olsun, herkesin fikir beyan etmesi işinizi daha da yokuşa sürebilir. Fotoğraf çekmek istediğiniz alanı belirlerken akrabaların olaya dahil olmasını engellemeniz bu yüzden gerekli. Ayrıca bazı fotoğraf karelerine zorla girmeye çalışan akraba hadsizliği diye de bir şey var.

Fotoğrafları iyi seçin

Fotoğrafçınız çekilmiş olduğunuz tüm fotoğrafları size gönderecek, ardından onayınızı alacaktır. Bu esnada eşinizle birlikte karar alıp tüm fotoğrafları dikkatlice incelemeniz gerekir.  Ama tutup bu süreci çok uzatmak ve bir türlü karar verememek de fotoğrafçının canını sıkabilir.

Pazarlık yaparken dikkat!

Düğün arefesinde çok masraf yapmış olabilirsiniz. Düğün günü de önünüzü kesen herkes sizden harçlık isteyecektir. Sırf bu yüzden fotoğrafçıya verdiğiniz parayı bir miktar kısmak ve pazarlık yapmak istemeniz gayet normal. Ancak fiyatı çok fazla düşürdüğünüz takdirde fotoğrafçının işi zoraki yapması gibi bir risk ortaya çıkar. Bunu her zaman için göz önünde bulundurun. Gerekirse biraz daha fazla para verin ama fotoğrafçının üst düzey iş çıkarmasını sağlayın.

Trendleri takip edin

Hayalinizdeki fotoğraf kompozisyonunu oluşturması için fotoğrafçınıza bazı tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Bunun için Instagram ve Pinterest üzerinden en güncel düğün fotoğraflarına göz atıp insanların hangi trendi takip ettiğini öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Düğün fotoğraflarında bu hatalara sakın düşmeyin! için yorumda bulun

    Düğün fotoğraflarında bu hatalara sakın düşmeyin! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Düğün fotoğraflarında bu hatalara sakın düşmeyin! için ilk yorumu yapabilirsin.